Wiadomości branżowe

3M na Kongresie Gemba Kaizen*

Międzynarodowy Kongres Gemba Kaizen to cykliczne wydarzenie, które od 8 lat gromadzi osoby zainteresowane doskonaleniem procesów zarządzania zgodnie z filozofią i narzędziami Kaizen. Tegoroczna, dziewiąta już edycja Kongresu odbyła się 21-22 listopada we Wrocławiu. Ze specjalnym wykładem wystąpił Guru filozofii KaizenMasaaki Imai. Partnerem wydarzenia była firma 3M.

Podstawową regułą filozofii Kaizen jest doskonalenie wszelkich procesów związanych z działaniem firmy i jej pracowników. Idea Kaizen opiera się na zaangażowaniu oraz chęci ciągłego podnoszenia jakości pracy i produktu. Przez ostatnie 30 lat Masaki Imai promował koncepcje Kaizen na całym świecie. Jest on uznawany za jednego z liderów ruchu na rzecz jakości oraz za pioniera w dziedzinie doskonałości operacyjnej współczesnych przedsiębiorstw. 

Podczas Kongresu Masaki Imai wręczył podziękowania firmom, które będąc liderami w doskonaleniu swoich procesów dzielą się jednocześnie swoją wiedzą i współpracują z Kaizen Institute w obszarach Lean. W tym roku grona firm partnerskich Kaizen Institute dołączyła właśnie firma 3M Poland.

– Odebrany dyplom z rąk samego Masaki Imai to ogromne wyróżnienie ale jednocześnie mobilizacja do jeszcze większej pracy na rzecz doskonalenia naszych procesów w firmie 3M  ? mówi Piotr Kruczek z 3M Poland. ? Zarządzanie firmą zgodnie z filozofią i narzędziami Kaizen jest odpowiedzią 3M na tradycyjne obarczone marnotrawstwem podejście do produkcji masowej. ? wyjaśnia Piotr Kruczek.

Oprócz licznych case study prezentujących wdrożone rozwiązania, uczestnicy Kongresu wzięli udział w GEMBA WALK, czyli praktycznej wizycie w jednej z firm wdrażających filozofię Kaizen. 3M Poland jako partner wspierający miał przyjemność zaprezentować uczestnikom Kongresu fabrykę OHES oraz rozwiązania z zakresu Lean i kompleksowego zarzadzania jakością.

*Kaizen oznacza po japoński ?poprawę, polepszenie? Gemba to ?konkretne miejsce? albo ?miejsce pracy?.

Źródło 3M Poland. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy