Konto Wiadomości branżowe

Profesjonalne kredyty dla wolnych zawodów w PEKAO

Bank Pekao SA uruchomił specjalną ofertę kredytową dla przedstawicieli wolnych zawodów (np. prawników, księgowych, czy lekarzy). Przeznaczona jest dla osób fizycznych, które prowadzą jednoosobową działalność

Bank Pekao SA uruchomił specjalną ofertę kredytową dla przedstawicieli wolnych zawodów (np. prawników, księgowych, czy lekarzy). Przeznaczona jest dla osób fizycznych, które prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą. Dostępne są dwie opcje Kredytu dla Profesjonalistów: limit debetowy oraz kredyt inwestycyjny SIL i Auto SIL.

Kredyty dla profesjonalistów obejmują specjalistów z kilku obszarów, którzy prowadzą działalność prawniczą, rachunkowo – księgową, architektoniczną i inżynieryjną, weterynaryjną, lekarską, dentystyczną, pielęgniarską, fizjoterapeutyczną oraz związaną z szeroko pojętą opieką medyczną.

W Banku Pekao mogą oni skorzystać z dwóch rodzajów kredytów przygotowanych specjalnie dla nich. Maksymalna kwota limitu debetowego, wykorzystywanego na pokrycie kosztów bieżącej działalności firmy, to trzykrotność średnich miesięcznych wpływów z okresu ostatnich 6 miesięcy, maksymalnie do 30 000 zł. Kredyt inwestycyjny SIL – przeznaczony na zakup maszyn i urządzeń, komputerów, sprzętów medycznych i innych środków trwałych lub Auto SIL – na zakup środków transportu mogą zostać udzielone do kwoty 150 000 zł.

Nowa oferta kredytów w Banku Pekao jest przeznaczona dla przedstawicieli wolnych zawodów, a więc osób cieszących się bardzo dużym społecznym zaufaniem. Dzięki uproszczonym formalnościom i dostosowaniu kredytów do ipotrzeb profesjonalistów, mogą oni w jeszcze szybszy i łatwiejszy sposób pozyskać fundusze na rozwój swojej działalności. podkreśla Dariusz Chrastina, Dyrektor Departamentu Klienta Biznesowego w Banku Pekao SA. 

Warunkiem otrzymania kredytu jest prowadzenie działalności gospodarczej przez co najmniej 24 miesiące oraz posiadanie rachunku w Pekao od minimum 6 miesięcy. Przedsiębiorcy powinni też prowadzić uproszczoną rachunkowość w formie podatkowej księgi przychodów i rozchodów lub ryczałtu ewidencjonowanego.

Bank Pekao SA oferuje także promocyjne warunki na kredyty dla przedstawicieli grup zawodowych w ramach oferty dla klientów indywidualnych. Lekarze i prawnicy mogą skorzystać z pożyczki ekspresowej z oprocentowaniem niższym od standardowego o 5,5 pkt. proc., a nauczyciele i pracownicy administracji publicznej niższym o ponad 4 pkt. proc.

A to już wiesz?  ING zorganizuje Program Emisji Obligacji dla Sosnowca

 

 


Bank Pekao SA działa od ponad 80 lat i jest jednym z największych banków Europy Środkowo-Wschodniej. Dysponuje drugą co do wielkości siecią oddziałów (ponad 1000 placówek w całym kraju) oraz siecią ponad 4000 bezpłatnych bankomatów w Polsce i 20 000 w całej Europie.

Bank Pekao SA w 2010 roku otrzymał tytuł “Najcenniejszej polskiej firmy 2009 r.” tygodnika “Newsweek” i AT Kearney Czterokrotnie zdobył tytuł Najlepszego Banku w Polsce w roku 2005, 2008, 2009 oraz 2010 przyznawany przez magazyn „Euromoney”, tytuł Najlepszego Polskiego Banku w roku 2006, 2009 oraz 2010 magazynu „Global Finance”, a także trzykrotnie był uznawany za Najlepszy Bank w Polsce w roku  2009, 2008 i 2004 przez magazyn „The Banker” .

Bank Pekao SA należy do Grupy UniCredit, jednej z wiodących międzynarodowych instytucji finansowych, która jest silnie zakorzeniona w 22 europejskich krajach, prowadzi prawie 9600 placówek oraz zatrudnia ponad 160 tys. osób, według stanu na koniec czerwca 2011 roku.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy