Ericsson dostawcą firmy Telefónica Móviles podczas uruchamiania sieci UMTS w Hiszpanii i w Niemczech

Ericsson będzie głównym dostawcą firmy Telefónica Móviles w początkowej fazie instalacji sieci UMTS w Hiszpanii i w Niemczech. Wartość globalnego kontraktu, przewidzianego na trzy lata, oszacowano na około 400 mln EUR. W Hiszpanii powstanie ponad 700 stacji bazowych, dzięki czemu sieć UMTS firmy Telefónica Móviles w tym kraju stanie się jedną z największych na świecie.

W okresie wdrażania sieci UMTS w Hiszpanii Ericsson będzie wyłącznym dostawcą firmy Telefónica Móviles. Wstępny rozruch i przekazanie sieci do użytku nastąpi najpóźniej 1 czerwca 2002 r. Termin uruchomienia kompletnej sieci komercyjnej przez operatora zależy od kilku czynników, np. od liczby dostępnych telefonów UMTS.

W Niemczech firma Ericsson, jako główny dostawca, zrealizuje projekt \"pod klucz\", obejmujący instalację oraz przekazanie sieci do użytku po jej uprzednim skonfigurowaniu i przetestowaniu. Telefónica Móviles działa na rynku niemieckim używając marki Quam. Telefónica Móviles posiada w firmie Quam 57,2% udziałów, pozostałe udziały w liczbie 42,8%, należą do firmy Sonera.

Kontrakt z Telefonica Group potwierdza pozycję firmy Ericsson jako kluczowego dostawcy tej firmy oraz głównego dostawcy sieci bezprzewodowych zarówno w Hiszpanii i w Niemczech, jak i na całym świecie. W skali globalnej Ericsson ma około 40-procentowy udział w rynku sieci GSM i WCDMA.

\"Ta współpraca oznacza zaledwie początek budowy sieci trzeciej generacji przez firmę Telefónica Móviles w Hiszpanii i Niemczech, a ze względu na międzynarodowe znaczenie tej firmy, ma dużą wartość strategiczną również dla Ericssona\" - powiedział Eduardo Restuccia, dyrektor wykonawczy globalnego działu klientów firmy Ericsson, odpowiedzialny za współpracę z firmą Telefónica. \"Umowa ta potwierdza również zaufanie, jakim Telefónica Móviles darzy rozwiązania trzeciej generacji naszej firmy\".

***

Ericsson kształtuje przyszłość mobilnej i szerokopasmowej komunikacji internetowej będąc liderem w dziedzinie technologii. Jako dostawca nowatorskich rozwiązań technologicznych w 140 krajach, pomaga w tworzeniu najpotężniejszych na świecie firm komunikacyjnych.

Źródło Ericsson Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

Źródło informacji - Newseria

Authors

Related posts

Top