Konto Wiadomości branżowe

10 najlepszych startupów października

Portale Bankier.pl i MamBiznes.pl wspólnie z ekspertami rynku internetowego sporządziły ranking najlepszych startupów października 2011 roku. W ubiegłym miesiącu tytuł najlepszego startupa przypadł projektowi Studentswatch.pl, który wyprzedził serwisy Hotprice.pl oraz iLunch.plinformuje analityk Bankier.pl, Grzegorz Marynowicz.

Do udziału przy wyborze najlepszego projektu internetowego paźdzernika zaprosiliśmy przedstawicieli instytucji zajmujących się inwestowaniem w innowacyjne startupy. Eksperci ocenili 10 wytypowanych przez redakcje MamBiznes.pl i Bankier.pl projektów. Każdy startup został poddany analizie pod kątem czterech kryteriów (wagę poszczególnych kryteriów podajemy w nawiasie).

Specjaliści poddali ocenie: pomysł (0,25), wykonanie (0,3), grafikę (0,15) oraz model biznesowy (0,3). Za każdy z czterech analizowanych elementów ekspert mógł przyznać od 1do 10 punktów (nota najwyższa). Ostateczna ocena jest średnią ważoną poszczególnych czterech not cząstkowych. Na bazie rankingów wyłonionych przez poszczególnych ekspertów powstało finalne zestawienie 10 najlepszych startupów października.

Zwycięzcą rankingu 10 najlepszych startupów października został projekt Brand24.pl. Jest to narzędzie monitoringu internetu, którego głównym zadaniem jest wychwytywanie w sieci wszelkiego typu dyskusji, reklamacji, czy uwag związanych z wybraną marką lub produktem. Aplikacja monitoruje platformy społecznościowe takie jak Facebook, Twitter czy Blip oraz fora dyskusyjne i blogach. Niedawno projekt pozyskał finansowe wsparcie giełdowej spółki CAM Media, która objęła 30 proc. udziałów w narzędziu. Powołana spółka zamierza w perspektywie 1-2 lat wejść na rynek NewConnect. Planowany jest także start globalnej, anglojęzycznej wersji aplikacji. Autorem projektu jest Michał Sadowski, który wcześniej współtworzył m.in. serwis Patrz.pl. Gratulacje należą się także twórcom projektów Tassky.com oraz Emolio.pl.

Więcej informacji w analizie przygotowanej przez analityka Bankier.pl, Grzegorza Marynowicza: www.bankier.pl/wiadomosc/10-najlepszych-startupow-pazdziernika-2434831.html

 

 

Redakcja Serwisów Bankier.pl należąca do Grupa Allegro Sp. z o.o. zezwala na powielanie i rozpowszechnianie powyższego fragmentu utworu w całości, w dowolnych mediach na wszystkich polach eksploatacji. Pełna wersja utworu, dostępna na stronie www.bankier.pl/wiadomosc/10-najlepszych-startupow-pazdziernika-2434831.html, może być bezpłatnie powielana i rozpowszechniana w całości lub w części wyłącznie w prasie drukowanej, w tytułach zarejestrowanych i kontrolowanych w Związku Kontroli Dystrybucji Prasy, pod warunkiem spełnienia wymogów wynikających z ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. 1994r. Nr. 24 poz. 83 z późn. zm.), w szczególności pod warunkiem podania autora i źródła  pochodzenia utworu.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #cych   #kapita   #od   #zyski