Wiadomości branżowe

Elastyczna pożyczka na dowolny cel

Portfel KREDYTU ratalnego plus zwiększył się o ponad 260% od początku br. Jednocześnie mBank stale rozbudowuje sieć mKiosków, dzięki którym Klienci mogą szybko i bez zbędnych formalności otrzymać pożyczkę na dowolny cel.

KREDYT ratalny plus został wprowadzony do oferty mBanku w lipcu 2004 roku. Jest to nowoczesny i wyróżniający się wśród kredytów gotówkowych produkt bankowy. Charakterystyczną cechą KREDYTU jest niespotykana w innych ofertach funkcjonalność, pozwalająca na korzystanie z niego jako z klasycznej pożyczki spłacanej w ratach lub z kredytu odnawialnego.

Klient sam decyduje, w jaki sposób będzie wykorzystywał środki postawione do jego dyspozycji. Jeżeli wykorzysta je w dniu uruchomienia kredytu i zechce spłacać w miesięcznych ratach wskazanych w harmonogramie – będzie to pożyczka gotówkowa, jeśli natomiast środki będą wypłacane sukcesywnie przez Klienta, w miarę potrzeb i uzupełniane na rachunku kredytu ratalnego poprzez wpłaty, będzie to kredyt odnawialny ze zmniejszającym się co miesiąc limitem. Szczególnie drugie rozwiązanie jest atrakcyjne dla Klientów, którzy potrzebują środki na finansowanie bieżących inwestycji i wydatków. Ważnym aspektem jest również możliwość dowolnego zarządzania poziomem bieżącego zadłużenia, co wpływa na zmniejszenie kosztów kredytu, gdyż odsetki naliczane są od kwoty wykorzystanych środków ? podkreśla Piotr Frankowski, Dyrektor Linii Biznesowej Kredyty Konsumpcyjne.

KREDYT ratalny plus można otrzymać bez poręczycieli, nawet przy niskich stałych dochodach. Integracja KREDYTU z bezpłatnym kontem umożliwia stały dostęp do informacji o jego stanie przez Internet i telefon. Pozwala to na pełna kontrolę nad spłatą i wykorzystaniem kredytu.

KREDYT ratalny plus można otrzymać na okres od 3 do 60 miesięcy, na kwotę od 500 do 100 000 zł. Oprocentowanie kredytu jest zmienne i dla dotychczasowych Klientów mBanku wynosi już od 14,45%. Również nowi Klienci mogą liczyć na atrakcyjnie niskie oprocentowanie.

?Aby wyjaśnić jak działa KREDYT i pokazać jego elastyczność weźmy jako przykład Klienta mBanku- Pawła, który chce kupić nowy odtwarzacz DVD wraz ze sprzętem grającym. Na ten cel Pawłowi brakuje około 8 tys. Jeżeli każdego miesiąca będzie dodatkowo odkładał na koncie kredytu ratalnego  1 tys. zł, a oprocentowanie kredytu wyniesie 16,15% p.a. (rozłożone na 36 m-cy), to dzięki elastyczności kredytu wielkość spłacanych przez niego odsetek zmniejszy się o ponad 450 zł. Paweł zapłaci więc łącznie taką kwotę odsetek, jakby wziął taki sam kredyt oprocentowany na poziomie 12,40%. To znacząca oszczędność”? tłumaczy Piotr Frankowski.

Od początku roku wartość sprzedaży KREDYTU ratalnego plus przekroczyła 50 milionów . Rośnie także średnia wartość udzielonego kredytu, która obecnie wynosi 9 tys. zł a jeszcze w 2004 wynosiła 7 tys. zł.

Wnioski można składać:

  • za pośrednictwem pracownika mKiosku,
  • za pośrednictwem stron internetowych www.mBank.pl,
  • telefonicznie za pośrednictwem mLinii.

Obecnie na terenie całego kraju, w centach handlowych, działa już 31 mKiosków. Od niedawna również pasażerowie odlatujący z warszawskiego lotniska Okęcie, po odprawie, mogą skorzystać ze stanowisk mBanku. Do ich dyspozycji są dwa webkioski z dostępem do Internetu i dwa telefony do bezpłatnego połączenia z mLinią.

Lista mKiosków, w których można złożyć wniosek o KREDYT ratalny plus dostępna jest na stronach serwisu mBanku.

Źródło Grupa mBank. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts