Konto Wiadomości branżowe

Czas Złotówki II w mBanku

mBank rozpoczyna subskrypcję 6-miesięcznej lokaty strukturyzowanej „Czas Złotówki II ”, umożliwiającej osiągnięcie zysku dzięki umocnieniu się narodowej waluty wobec euro. Ostateczne oprocentowanie zostanie ustalone w dniu otwarcia lokaty i wyniesie maksymalnie 5 proc. w skali pół roku.  

Aktywem bazowym lokaty strukturyzowanej „Czas Złotówki II” jest kurs polskiego złotego wobec euro ogłaszany na fixingu Narodowego Banku Polskiego.

Zapisy w ramach subskrypcji przyjmowane są do 30 listopada br., minimalna kwota inwestycji wynosi 1 tys. zł. Lokata objęta jest 100-proc. gwarancją zainwestowanego kapitału. Inwestujący nie ponosi opłaty za jej uruchomienie i zarządzanie. 

Produkt umożliwia osiągnięcie zysku w wysokości nawet 5 proc. w skali 6 miesięcy. Wypłata odsetek będzie uzależniona od kształtowania się kursu złotego wobec euro w okresie od 1 grudnia 2011 r. do 31 maja 2012 r.

– Lokata Czas Złotówki II jest odpowiedzią na potrzeby naszych klientów oczekujących krótkoterminowego produktu strukturyzowanego, który oferuje wysoki potencjał zysku przy jednoczesnym bezpieczeństwie zainwestowanego kapitału. Konstrukcja produktu i zaproponowany scenariusz inwestycyjny są zgodne z opiniami ekonomistów odnośnie kształtowania się kursu EUR/PLN w perspektywie najbliższych 6 miesięcy – mówi Michał Szrajber, odpowiedzialny za wdrożenie produktu w mBanku.

Uruchomiony w 2000 roku mBank jest dziś największym bankiem wirtualnym oraz trzecim największym bankiem detalicznym w Polsce, obsługującym 2,7 mln Klientów. Od lat marka mBanku pozostaje synonimem bankowości elektronicznej. W niezależnych badaniach i plebiscytach mBank regularnie zdobywa tytuł banku najchętniej polecanego przez Klientów w Polsce (m.in. Audyt Bankowości Detalicznej TNS Pentor za I kwartał 2011 r.). W roku 2011 mBank został także ogłoszony najbardziej przyjaznym bankiem internetowym w prestiżowym plebiscycie „Przyjazny Bank Newsweeka”.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy