Wiadomości branżowe

3M najbardziej pożądanym pracodawcą roku

Antal International opublikował wyniki czwartej edycji rankingu Najbardziej Pożądany Pracodawca Roku przeprowadzonego pod patronatem Business Centre Club. Ranking wyłonił najlepszych pracodawców w opinii specjalistów i menadżerów reprezentujących 9 różnych dyscyplin. W branży produkcji przemysłowej na pierwszej pozycji znalazła się firma 3M. Z raportu wynika, że ponad 41

Teaser

Antal International opublikował wyniki czwartej edycji rankingu Najbardziej Pożądany Pracodawca Roku przeprowadzonego pod patronatem Business Centre Club. Ranking wyłonił najlepszych pracodawców w opinii specjalistów i menadżerów reprezentujących 9 różnych dyscyplin. W branży produkcji przemysłowej na pierwszej pozycji znalazła się firma 3M.

Z raportu wynika, że ponad 41 proc. respondentów jako podstawowe źródło wiedzy o pożądanym pracodawcy wskazało znajomych pracujących w danej firmie. Nieco mniej ankietowanych poszukuje opinii o firmie w Internecie i przegląda publikacje w mediach (odpowiednio 37 proc. i 35 proc.). Zaś jedynie 8 proc. wskazało najbardziej konwencjonalne metody zdobywania wiedzy, takie jak targi pracy. 12% uważa swoją obecną firmę za najbardziej pożądanego pracodawcę. Uczestnicy badania zostali poproszeni również o podanie trzech najsilniejszych stron firm wskazanych jako preferowane miejsca pracy. Najlepsi pracodawcy przodują przede wszystkim w budowaniu wielkości i prestiżu firmy (42 proc.), wysokości oferowanego wynagrodzenia (37 proc.) oraz gwarancji stabilnego zatrudnienia (35 proc.). Co trzeci z ankietowanych wskazał styl zarządzania i kulturę organizacyjną firmy oraz  jej innowacyjność.

Specjaliści i menadżerowie z branży przemysłowej wybrali firmę 3M jako tę, w której pracę chcieliby podjąć. Polska filia amerykańskiego giganta od innowacji ma w Polsce 4 ośrodki produkcyjne (największe mieszą się w Wrocławiu) i zatrudnia ponad 1800 pracowników. Dotychczasowe inwestycje 3M w Polsce wyniosły ponad 350 mln USD, ale firma nie przestaje się rozwijać. Niedawno otworzono w Wrocławiu nowoczesne 3M Customer Technical Center, które inspiruje i pobudza wyobraźnię zwiedzających prezentując na czym polega innowacyjna kultura 3M. Interaktywne eksponaty wprowadzają zwiedzających w świat innowacji 3M. W CTC można się przekonać, że wiele spośród przedmiotów codziennego użytku, które ułatwiają życie zawdzięczamy pracy inżynierów zatrudnionych w 3M. Firma rocznie rejestruje ponad 500 patentów. Na popularność firmy 3M wśród specjalistów i managerów ma wpływ filozofia koncernu, która   polega na inwestowaniu w innowacyjność, stwarzaniu wyjątkowych warunków do pracy nad nowymi technologiami, wspieraniu pracowników w rozwijaniu ich własnych pomysłów. Koncern przeznacza rokrocznie około miliard USD na badania i rozwój nowych technologii, a każdy pracownik może przeznaczyć 15 proc. czasu swojej pracy na rozwijanie własnych projektów, które nie są związane z bieżącymi badaniami.

A to już wiesz?  Anna Streżyńska: Polska jest dopiero uczniem w zakresie cyfryzacji. Wzorem dla nas może być Szwajcaria

W zeszłorocznej edycji rankingu Antal International firma 3M Poland zajęła drugie miejsce, w tym roku została liderem swojej kategorii. Wybór respondentów komentuje dr Piotr Skaldawski, dyrektor ds. personalnych3M Polsce:

Naszym pracownikom gwarantujemy rozbudowany system szkoleń, stwarzamy możliwość do ciągłego doskonalenia kompetencji i dajemy swobodę w realizowaniu własnych pomysłów. Staramy się wyzwalać i rozbudzać potencjał przywódczy naszych pracowników bez względu na zajmowane stanowisko ? bo w 3M to właśnie pracownicy są najważniejszym kapitałem.

O 3M Poland

3M Poland Sp. z o.o. jest filią koncernu Minnesota Mining and Manufacturing. W 2011 roku firma obchodziła dwudziestolecie istnienia na polskim rynku oraz dziesięciolecie rozpoczęcia działalności produkcyjnej.

3M w Polsce posiada 4 ośrodki produkcyjne (największy mieści się we Wrocławiu) oraz zatrudnia ponad 1800 pracowników. Centrala firmy mieści się w Kajetanach k/Warszawy. 3M Poland oferuje ponad 10 000 produktów w ramach 5 sektorów: Ochrona zdrowia, Produkty konsumenckie, Ochrona i reklama wizualna, Przemysł, Elektronika i Energetyka. Dotychczasowe inwestycje 3M w Polsce wyniosły ponad 350 mln USD.

3M Poland od ponad 20 lat wnosi wkład w rozwój polskiego biznesu i gospodarki za co otrzymuje liczne nagrody i wyróżnienia m.in. ?Firma XX-lecia 1990-2010? tytuł przyznany  przez Polski Klub Biznesu, Business Superbrand 2012, Perła Polskiej Gospodarki 2012 oraz Solidny Pracodawca 2012.

Więcej informacji: www.3m.pl

O 3M

3M przekształca nowe idee w tysiące pomysłowych produktów. Nasza kultura twórczej współpracy nieustannie inspiruje powstawanie zaawansowanych technologii, których podstawowym celem jest poprawa jakości życia. 3M to innowacyjna firma, która od początku swojego istnienia nieprzerwanie tworzy i dostarcza nowe rozwiązania ułatwiające ludziom życie. 3M osiąga przychody w wysokości 30 mld USD, zatrudnia 84 000 osób na całym świecie i działa w ponad 65 krajach. Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.3M.com albo w kanale @3MNews na Twitterze.

A to już wiesz?  MultiBank - Plany Finansowe największa dynamika wzrostu na rynku kredytów hipotecznych według raportu miesięcznika Home&Market

Źródło 3M Poland. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy