Wiadomości branżowe

Ziko otwiera pięćdziesiątą aptekę

Popularna polska sieć aptek Ziko, laureat prestiżowych nagród Gazela Biznesu i Diament Forbesa, rośnie w siłę! W czwartek 4 lipca przy ulicy Krakowskiej 1 we Wrocławiu otwarto kolejną placówkę firmy –  już trzecią w tym mieście i pięćdziesiątą w kraju. To jednak dopiero początek. Ambitny plan spółki na kolejny rok zakłada utrzymanie dynamicznego tempa

Popularna polska sieć aptek Ziko, laureat prestiżowych nagród Gazela Biznesu i Diament Forbesa, rośnie w siłę! W czwartek 4 lipca przy ulicy Krakowskiej 1 we Wrocławiu otwarto kolejną placówkę firmy ?  już trzecią w tym mieście i pięćdziesiątą w kraju. To jednak dopiero początek. Ambitny plan spółki na kolejny rok zakłada utrzymanie dynamicznego tempa rozwoju.

W 2005 roku, kiedy firma stawiała pierwsze kroki na trudnym krakowskim rynku, otwierając punkt sprzedaży przy ulicy Retoryka, nic jeszcze nie zapowiadało tak oszałamiającego sukcesu. Strategia spółki Ziko Apteka wyróżniała się jednak na tle konkurencji od samego początku swojej działalności. Po zaledwie 9 latach działalności spółka może pochwalić się siecią 50 aptek Ziko, 17 wyspecjalizowanych punktów dermokosmetycznych Ziko Dermo, 2 sklepami internetowymi – e-ZikoApteka.pl i e-ZikoDermo.pl – oraz hurtownią farmaceutyczną Ziko Leki. Najważniejszą innowacją w działaniach na rynku była próba pogodzenia celów handlowych z edukacyjnymi. Organizacja bezpłatnych dermokonsultacji i spotkań z farmaceutami oraz uczestnictwo w programie opieki farmaceutycznej pod patronatem Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego szybko przysporzyły aptekom Ziko nowych, zadowolonych klientów. Natychmiastową popularnością zaczęła cieszyć się też regularna oferta promocyjna z dużymi obniżkami cen oraz wydawany przez spółkę bezpłatny poradnik Czas na zdrowie. Poruszające tematykę zdrowia i urody wydawnictwo w niczym nie przypominało skromnych ulotek, które często można znaleźć u konkurencji.

Wysiłek włożony w zbudowanie zaufania polskich klientów, zaowocował sukcesem. Według danych zebranych przez analityków z firmy IMS Health sieć Ziko Apteka zajmuje dziś w Polsce 5. miejsce pod względem sprzedaży. Jest też członkiem Związku Pracodawców Aptecznych PharmaNET, zrzeszającego największe w Polsce przedsiębiorstwa prowadzące działalność na detalicznym rynku farmaceutycznym, a jej działalność została wyróżniona prestiżowymi nagrodami. Gazelą Biznesu w kategorii najprężniej rozwijających się małych i średnich firm spółka Ziko Apteka została obwołana przez Puls Biznesu już po raz czwarty. Oprócz tego, jako jedna z najlepszych firm regionu o ponadprzeciętnym wzroście wartości, została laureatką Diamentu Forbesa 2014.

A to już wiesz?  Bank Pocztowy promuje finanse wśród seniorów

Cieszymy się bardzo, że wypracowany przez nas model oferującej atrakcyjne ceny apteki o wysokim standardzie obsługi i szerokim asortymencie spełnia oczekiwania klientów. Wiemy, że cenią sobie oni bliskość i dostępność placówek. Staramy się spełniać wszystkie te oczekiwania, otwierając dodatkowe punkty sprzedaży jeszcze bliżej nich. Dokładamy przy tym wszelkich starań, aby zachować wysoki standard obsługi i niskie ceny ? komentuje sukces Katarzyna Zając, Dyrektor Marketingu i Komunikacji, Członek Zarządu Ziko Apteka sp. z o. o.


dostarczył infoWire.pl

Źródło Ziko Apteka. Dostarczył

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy