Wiadomości branżowe

Z MultiBankowego MultiCzatu skorzystało już 2500 osób rozmawiając łącznie ponad 31 dni

MultiBank – detaliczna część BRE Banku SA – w lipcu br. na swojej stronie internetowej uruchomił pierwszy w Polsce bankowy MultiCzat. Umożliwia on kontakt on-line z doradcą bankowym i uzyskanie odpowiedzi na indywidualne zapytania dotyczące oferty MultiBanku. Taka forma wirtualnej, osobistej komunikacji z bankiem, cieszy się dużym powodzeniem wśród Klientów, a do tej pory skorzystało z niej ponad 2500 osób. Typowa rozmowa z doradcą bankowym trwa od 20 do 30 minut, a sumując łączny czas czatowania Klienci spędzili non stop na witrynie MultiBanku 31 dni.

Najczęściej MultiCzatu używają mieszkańcy województw mazowieckiego, łódzkiego, śląskiego, dolnośląskiego i wielkopolskiego, a najwięcej czatujących pochodzi z Warszawy, Łodzi, Wrocławia, Trójmiasta i Poznania. W erze bankowości internetowej MultiCzat umożliwia też wirtualne spotkania z doradcami bankowymi Klientom z mniejszych miast jak Konin, Sieradz, czy Ostrołęka. Takie rozwiązanie pozwala zapoznać się i skorzystać z oferty banku, który niekoniecznie musi mieć siedzibę w miejscu zamieszkania Klienta.

Zgodnie z misją, MultiBank tworzy „Przyjazny Świat Finansów” dostępny w myśl zasady 24/7/365, z każdego miejsca na świecie. Funkcjonalność takiej formuły bankowej potwierdzają Klienci przebywający za granicą i korzystający z MultiCzatu. Ta grupa osób to około 5% wszystkich czatujących. Wśród nich 68,3% komunikuje się z doradcą MultiBanku z terenu innych państw europejskich, 29,3% z Ameryki Północnej, 1,2% z Australii i Oceani i 1,2% z Afryki.

MultiCzat razem z centrum mailingowym, internetowym serwisem informującym MultiBank o potrzebie telefonicznego kontaktu z Klientem stanowi rozwinięcie możliwości oferowanych przez typowe bankowe Call Center. Zaletą MultiCzatu jest formuła komunikacji oparta na bezpośrednim kontakcie typu one to one, pomiędzy Klientem a doradcą MultiBanku. Nie występują tu ograniczenia czasowe jak w przypadku rozmowy telefonicznej. Z pomocą MultiCzatu można uzyskać informacje o MultiKoncie jestem, MultiKoncie ja, MultiKoncie my, MultiKoncie Business Class, Business Medicus, Business Expert, Klubie Aquarius, kartach kredytowych, Planach Finansowych – WWJ i MultiPlanie, a także o innych aspektach oferty MultiBanku.

Aby skorzystać z MultiCzatu nie trzeba rejestrować się w żadnym systemie, ani być Klientem MultiBanku. Wystarczy tylko odwiedzić stronę www.multibank.pl i czatować. MultiCzat jako internetowy kanał komunikacji jest dostępny z każdego miejsca na świecie, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, przez 365 dni w roku.

Źródło Grupa mBank. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy