Wyższe oprocentowanie depozytów i tańszy kredyt hipoteczny

Pomimo decyzji Rady Polityki Pieniężnej o obniżeniu stóp procentowych, Bank Pekao SA postanowił nie zmniejszać oprocentowania depozytów dla klientów indywidualnych. Pekao SA zaproponuje nawet klientom specjalne, promocyjne lokaty o wyższym oprocentowaniu. Jednocześnie Bank zdecydował o kolejnej obniżce oprocentowania kredytu hipotecznego.

Od 13 maja Bank Pekao SA wprowadzenia do oferty dwie nowe lokaty promocyjne:

  • 1 miesięczną lokatę Gratka o oprocentowaniu stałym w wysokości 6,20 %
  • 6 miesięczną lokatę Atrakcja o oprocentowaniu zmiennym w wysokości 7,00 %.

W ofercie Banku jest już także promocyjna 3 miesięczna lokata "Gol" o zmiennym oprocentowaniu w wysokości 7,6 %. Minimalna kwota lokaty "Gratka" i "Atrakcja" to 500 zł, zaś lokaty "Gol" - 3.000 zł.

Bank Pekao SA postanowił jednocześnie obniżyć oprocentowanie kredytów hipotecznych dla klientów indywidualnych. Od 13 maja klienci będą mogli uzyskać kredyt na mieszkanie oprocentowany już od 8,99% w skali roku. Jest to najniższe oprocentowanie złotowego kredytu hipotecznego na polskim rynku.

"Postanowiliśmy obniżyć oprocentowanie kredytów mieszkaniowych, bo cieszą się ogromnym zainteresowaniem klientów. Jest to najszybciej rosnąca grupa kredytów detalicznych w naszym banku" - mówi Sebastian Łuczak, rzecznik prasowy Banku Pekao SA.

Źródło Bank Pekao SA. Dostarczył netPR.pl

Źródło informacji - Newseria

Authors

Related posts

Top