Wiadomości branżowe

Ruszył Adkontekst – system reklamy kontekstowej Wirtualnej Polski i NetSprint.pl

Wirtualna Polska wraz z NetSprint.pl wprowadziła system pozwalający wyświetlać reklamę kontekstową w postaci Boksów Adkontekst. Boksy Adkontekst, pierwotnie wyświetlane na podstronach WP.pl, pojawią się wkrótce również na serwisach zewnętrznych w stosunku do Wirtualnej Polski i NetSprint.pl, generując przychody także dla właścicieli tych witryn.

Wirtualna Polska wraz z NetSprint.pl wprowadziła system pozwalający wyświetlać reklamę kontekstową w postaci Boksów Adkontekst. Boksy Adkontekst, pierwotnie wyświetlane na podstronach WP.pl, pojawią się wkrótce również na serwisach zewnętrznych w stosunku do Wirtualnej Polski i NetSprint.pl, generując przychody także dla właścicieli tych witryn.

Adkontekst to stworzony przez Wirtualną Polskę i NetSprint.pl zaawansowany technologicznie system umożliwiający wyświetlanie na stronach serwisów partnerskich reklam kontekstowo dopasowanych do treści danej strony oraz, co niezwykle istotne, charakteru całego serwisu. Reklamy prezentowane są w postaci Boksu Adkontekst. Oprogramowanie przez cały czas analizuje treść strony Partnera i precyzyjnie dopasowuje do niej reklamy włączone do programu Adkontekst. Jeśli więc tematyką strony są finanse, Adkontekst wyświetli na niej Boksy Adkontekst powiązane z zawartością, np. reklamy kont, kredytów, usług maklerskich itd.

Boks Adkontekst

Boksami Adkontekst mogą być zarówno Linki Sponsorowane, jak też Boksy Reklamowe prezentowane w sieci Partnerów Wp.pl i NetSprint.pl Każdy reklamodawca posiadający aktywną kampanię reklamową może samodzielnie zarządzać Boksami Adkontekst.

Główną korzyścią dla reklamodawców włączonych do programu jest zwiększenie liczby odbiorców, do których trafia reklama, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej precyzji dotarcia. Co istotne, Boksy Adkontekst rozliczane są tylko w modelu Pay Per Click (PPC), reklamodawca płaci więc za skuteczną kampanię promocyjną; wyłącznie, gdy internauta kliknie w jego reklamę.

System Adkontekst pozwala również zarabiać właścicielom serwisów WWW. Ich zyski związane są z wykorzystaniem potencjału strony internetowej, bez konieczności samodzielnego pozyskiwania reklamodawców. W chwili przystąpienia do programu zyskują dostęp do kampanii kilku tysięcy reklamodawców sieci WP.pl i NetSprint.pl. Administratorzy stron WWW mogą samodzielnie wybrać ilość reklam i ich ułożenie oraz dopasować je kolorystycznie do layoutu strony. Właściciele serwisów mogą zgłaszać swoje zainteresowanie przystąpieniem do Programu, korzystając z adresu:
http://firma.netsprint.pl/reklama/21.php lub http://adkontekst.wp.pl.

A to już wiesz?  Preferencyjny kredyt dla małych i średnich przedsiębiorstw

O przewadze Adkontekstu nad alternatywnymi programami decyduje możliwość dopasowania reklam na dwóch poziomach:

  • automatycznym ? poprzez mechaniczną analizę treści;
  • manualnym ? przez przyporządkowanie kategorii.

Zapewnia to wyższą skuteczność przekazu, a w konsekwencji wzrost profitów zarówno dla właścicieli serwisów, jak i reklamodawców. Niewątpliwą zaletą dla tych pierwszych mają być również atrakcyjne stawki za przekierowanie oraz proste ? w pełni dostosowane do polskich realiów ? warunki rozliczania.

Więcej informacji o systemie Adkontekst znajduje się na stronach:
http://firma.netsprint.pl/reklama/7.html – informacje dla Reklamodawców,
http://firma.netsprint.pl/reklama/20.html – informacje dla właścicieli serwisów WWW wraz z formularzem zgłoszeniowym do systemu.

##
Wirtualna Polska to pierwszy polski portal internetowy, multimedialna platforma komunikacji, informacji i transakcji elektronicznych. Współtworzona przez użytkowników sieci jest jednym z najchętniej odwiedzanych i najbardziej rozpoznawalnych miejsc w polskim Internecie. Systematycznie wzbogacając swe zasoby WP.pl udostępnia użytkownikom największą liczbę internetowych serwisów tematycznych, wysokiej klasy rozwiązania e-biznes, niespotykaną ofertę reklamową, profesjonalne witryny finansowe.

NetSprint koncentruje się na tworzeniu precyzyjnych i wydajnych systemów wyszukiwawczych. Obecny jest na rynku polskim i litewskim. W Polsce jest dostępny na www.netsprint.pl, Wirtualnej Polsce, ponad 140 dużych serwisach internetowych oraz kilku tysiącach witryn amatorskich. Oferuje również rozwiązania do przeszukiwania zasobów korporacyjnych, m.in. NetSprint Intranet.

Wyszukiwarka NetSprint jest dwukrotnym zwycięzcą konkursu “Teraz Internet” w kategorii “Baza danych, katalogi, wyszukiwarki. Spółka zajęła również siódme miejsce w kategorii Rising Stars prestiżowego rankingu Fast 50 najszybciej rozwijających się firm technologicznych w Europie Środkowej w 2004 roku.

 

Źródło NetSprint.pl. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy