Konto Wiadomości branżowe

Przekaż 1% podatku potrzebującym

W tym roku po raz 8. możesz pomóc tym, którzy tego najbardziej potrzebują, przekazując 1% należnego podatku organizacjom pożytku publicznego. Zapraszamy do korzystania z darmowych programów do rozliczeń PIT.

Jedną z wielu inicjatyw społecznych wspieranych przez PayU S.A., PIT.pl i Bankier.pl jest akcja przekazywania 1% podatku na działalność prowadzoną przez organizacje non profit.
Dlaczego warto? „Ten 1% to kilka złotych, jednak po pomnożeniu przez miliony rozliczających się z fiskusem Polaków, staje się potężnym wsparciem w pokonywaniu trudności przez podopiecznych fundacji i stowarzyszeń” – mówi Marcin Jabłoński, CEO PayU S.A.

W tym roku akcja rozliczania się z podatku została podzielona na 2 programy dedykowane działalności charytatywnej oraz ekologicznej.

Pierwszy program dostępny jest pod adresem www.pit.pl/jedenprocent. Podstrona stworzona została specjalnie dla użytkowników chcących wspierać działania ekologiczne, a jej idea powstała na bazie współpracy z Greenpeace. 1% przekazany na Greenpeace za pośrednictwem www.pit.pl/jedenprocent wspiera działania statutowe organizacji.

„Aby zachować niezależność nie przyjmujemy pieniędzy od polityków, rządów i biznesu. Siłą Greenpeace są popierające ją jednostki. Dlatego tak ważne jest dla nas wsparcie poprzez oddanie 1% podatku na naszą działalność.” – argumentuje Robert Cyglicki z  Greenpeace.
 
Drugi program dostępny jest pod adresem www.bankier.pl/jedenprocent. W tym miejscu Bankier.pl, PayU oraz Allegro rekomendują 6 fundacji współpracujących.
„Co roku wybieramy fundacje z jakimi współpracujemy jako Grupa Allegro oraz PayU. Rekomendowane fundacje dają pewność, iż przekazany 1% podatku wykorzystany zostanie na skuteczną pomoc potrzebującym” – zapewnia Katarzyna Urbanek z Bankier.pl.

Jak co roku na liście rekomendowanych fundacji znalazły się takie organizacje jak: WOŚP, TVN Nie jesteś sam, Caritas, Polski Czerwony Krzyż. Nowymi podmiotami, jakie w tym roku dołączyły do grona rekomendowanych, jest Fundacja Polsat oraz Greenpeace.  
 
Zachęcamy wszystkich do rozliczenia się na stronie www.bankier.pl/jedenprocent oraz www.pit.pl/jedenprocent i pomocy potrzebującym.

 

Similar Posts