PKO Bank Polski mecenasem młodych artystów

Prezentacja najlepszych prac absolwentów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie „COMING OuT Najlepsze Dyplomy ASP 2010” wychodzi w przestrzeń miejską. PKO Bank Polski został mecenasem wystawy, która 25 listopada br. zostanie otwarta na lotnisku Chopina w Warszawie.

Na lotnisku zostaną pokazane najlepsze prace dyplomowe tegorocznych absolwentów ASP. Zaprezentują się studenci ze wszystkich wydziałów Akademii Sztuk Pięknych: Malarstwa, Rzeźby, Grafiki, Architektury Wnętrz, Wzornictwa, Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki, Sztuki Mediów i Scenografii. Każdy wydział będą reprezentować 3 dyplomy.

Wernisaż wystawy rozpocznie się 25 listopada 2010 r. o godz. 19.00 w hali odlotów lotniska Chopina w Warszawie. Cały terminal będzie przestrzenią projekcji zaaranżowaną w nowoczesny sposób, nawiązujący zarówno do sieci połączeń, jak i relacji międzyludzkich. Organizatorzy spodziewają się, że prace młodych artystów obejrzy nawet pół miliona osób.

PKO Bank Polski prowadzi szeroką działalność sponsoringowo-charytatywną. Mecenat kultury i sztuki jest jednym z głównych kierunków tej aktywności. To nie pierwsza wystawa studentów warszawskiej ASP we współpracy z PKO Bankiem Polskim. W 2004 roku Bank był mecenasem obchodów stulecia najstarszej polskiej uczelni artystycznej w kraju i wystaw organizowanych z tej okazji w Muzeum Narodowym oraz w Galerii Zachęta. Wspierając absolwentów Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, Bank inwestuje w przyszłość kolejnego pokolenia polskich artystów, roztaczając opiekę nad ich działalnością.

Wystawę będzie można oglądać do 7 stycznia 2011 roku. Jednocześnie w ramach projektu przewidziane są dwa pokazy towarzyszące. W Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski od 22 listopada br. trwa prezentacja prac Samanty Stuhr, dyplomantki Wydziału Sztuki Mediów o Scenografii. Natomiast od 3 do 5 grudnia br. w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie - w ramach Targów Sztuki – zaprezentowana zostanie druga odsłona wystawy „COMING OuT Najlepsze Dyplomy ASP 2010”.

***

PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego pod względem wyników finansowych. Po 3. kwartale 2010 roku osiągnął zysk netto w wysokości 2,5 mld zł. Z 28-procentowym udziałem w rynku Bank zajmuje także czołowe miejsce w sprzedaży kredytów, oferując oprócz tradycyjnych hipotek komercyjnych również preferencyjne kredyty mieszkaniowe z dopłatą państwa. PKO Bank Polski jest wielokrotnie nagradzany w wielu prestiżowych rankingach. Według doradców finansowych Open Finance zajął 1. miejsce w ocenie jakościowej kredytów w złotych i w euro. Oferta kredytu hipotecznego, pod względem dostosowania do nietypowych oczekiwań klientów, została uznana za najlepszą na rynku przez porównywarkę finansową Comperia.pl. Bank został również doceniony za elastyczność oferty tych kredytów, które mogą być udzielane na sfinansowanie różnych celów oraz w kategorii najlepszego banku oszczędnościowo-inwestycyjnego. Bank jest też m.in. laureatem „Złotego Bankiera” za najlepszy na rynku kredyt hipoteczny, a także zwycięzcą konkursu „Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców” oraz posiadaczem certyfikatu „Firma Przyjazna Klientowi”. Według analiz firmy badawczej MillwardBrown SMG/KRC PKO Bank Polski cieszy się najwyższym zaufaniem spośród badanych instytucji finansowych – 3/4 ankietowanych ufa jego stabilności finansowej. PKO Bank Polski jest również najsilniejszym wizerunkowo bankiem w kraju, o czym świadczy pozycja lidera rankingu Top Marka według magazynu „Press”. Jest także najdroższą marką na polskim rynku bankowym – specjaliści z magazynu „The Banker" wycenili jej wartość na miliard dolarów.


Źródło PKO Bank Polski. Dostarczył netPR.pl

Źródło informacji - Newseria

Authors

Related posts

Top