Wiadomości branżowe

Pierwszy maraton “mBank Korzeniowski Extreme”

W dniach 15 – 16 września w Sielpii k. Końskich odbył się I pieszy maraton mBank Korzeniowski Extreme. W imprezie wzięło udział 570 uczestników z całej Polski. Wśród nich wielu Klientów mBanku.

Jestem zaskoczony ilością zgłoszeń, które napłynęły przez internet oraz na specjalnych kuponach – powiedział Robert Korzeniowski. 570 zgłoszeń to absolutny rekord! Mogę śmiało powiedzieć, że jest to największa tego typu impreza masowa w Europie – dodał dwukrotny Mistrz Olimpijski z Sydney.

Organizatorem spotkania był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sielpii, zaś jej sponsorem mBank – pierwszy w pełni wirtualny bank w Polsce, jak również w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Trasa Maratonu podzielona została na cztery etapy każdy po 12,5 km. Każdy z uczestników miał możliwość dopasowania długości dystansu do swoich możliwości. Po pierwszym etapie ponad 200 osób odebrało z rąk Mistrza okolicznościowe dyplomy. Do startu na wszystkie 4 etapy zgłosiło się 150 zawodników i wszyscy doszli na metę! Podczas wieczornego pikniku zawodnicy odebrali medale oraz dyplomy.

Postanowiliśmy zorganizować wspólnie z Robertem tę imprezę bo wierzymy, że chód masowy będzie sposobem na spędzanie wolnego czasu na miarę tego co proponował kiedyś Tomasz Hopfer. Już pierwsze wspólne sportowe przedsięwzięcie mBanku i popularnego „Korzenia” – „Na Rynek marsz!” w Krakowie dowiodło ogromnego zainteresowania chodem masowym w Polsce, w tym również wśród Klientów mBank – dodaje Sławomir Lachowski – Wiceprezes Zarządu BRE Banku SA – szef projektu mBanku.

Źródło Grupa mBank. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts