Konto Wiadomości branżowe

Marka Thinx Poland zastąpi Telehouse.Poland i AC-X

Z początkiem 2012 roku ATM S.A., świadcząca usługi telekomunikacyjne dla firm i instytucji, wprowadziła na rynek markę Thinx Poland, w ramach której oferuje usługi kolokacji i wymiany ruchu IP z innymi sieciami oraz internetowymi dostawcami treści.

Thinx Poland to pierwsze i największe w Polsce neutralne telekomunikacyjnie centrum danych (dawniej Telehouse.Poland), zlokalizowane w ścisłym centrum biznesowym Warszawy, oraz węzeł międzyoperatorski (dawniej AC-X) wraz z siecią węzłów dostępowych w 11 miastach w Polsce i 3 zagranicznych.

„Podążamy za szybko rozwijającym się rynkiem telekomunikacyjnym i potrzebami naszych klientów. Usługi świadczone w obiekcie Thinx Poland to przede wszystkim neutralna kolokacja serwerów i jednocześnie dostęp do jednego z największych węzłów wymiany ruchu IP w Polsce” — powiedział Maciej Klepacki, dyrektor ds. marketingu i relacji inwestorskich ATM S.A.

Centrum danych Thinx Poland zlokalizowane w Warszawie przy ul. Konstruktorskiej to już nie tylko idealne miejsce dla operatorów telekomunikacyjnych i portali internetowych, o czym świadczy m.in. fizyczna obecność infrastruktury blisko 20 różnych operatorów lokalnych i międzynarodowych i którzy świadczą swoje usługi na terenie tego obiektu. Obecnie do grona klientów co raz chętniej dołączają instytucje finansowo-ubezpieczeniowe i firmy z innych branż, które dla ulokowania swoich serwerów i urządzeń teleinformatycznych potrzebują obiektu kolokacyjnego światowej klasy, który jest doskonale skomunikowany ze wszystkim najważniejszymi węzłami w Polsce i Europie. O najwyżej jakości infrastruktury może świadczyć również fakt, iż swoje serwery w tym obiekcie ulokowali m.in. P4 (operator sieci Play) i portal Nk.pl.

Zmiana będzie wspierana kampanią reklamową, której celem jest zbudowanie świadomości i wizerunku marki Thinx Poland. „Chcemy tworzyć silny i spójny wizerunek Thinx Poland jako marki nowoczesnej, dynamicznej, o międzynarodowym charakterze. Nasza oferta spotyka się z coraz większym zainteresowaniem podmiotów zagranicznych i z pewnością jednym z celów komunikacyjnych będzie zaistnienie Thinx Poland poza granicami naszego kraju” — powiedział Maciej Klepacki.

Nowością będzie połączenie pod jedną marką usług świadczonych bezpośrednio w centrum danych, jak i w ramach sieci węzłów dostępowych w największych miastach w Polski (dawniej sieć AC-X).

Wprowadzone od Nowego Roku zmiany nie wiążą się z żadnymi zmianami formalnymi dla dotychczasowych klientów usług świadczonych w Telehouse.Poland lub w ramach punktu wymiany ruchu AC-X. Nie zmieniają się także dane adresowe ani numery centrów telefonicznych.

Więcej informacji na stronie www.thinx.pl.

ATM S.A. jest spółką teleinformatyczną, notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Pod markami ATMAN i Thinx Poland świadczy usługi telekomunikacyjne dla przedsiębiorstw i instytucji w oparciu o własne sieci światłowodowe i centra danych. Najważniejsze składniki oferty ATM to: dostęp do Internetu, szerokopasmowa transmisja danych oraz usługi kolokacji i hostingu. Spółka świadczy także usługi telefoniczne oraz outsourcingu telekomunikacyjnego. Głównymi odbiorcami usług są operatorzy telekomunikacyjni, media tradycyjne i portale internetowe oraz firmy z sektora finansowego, handlowego i przemysłowego.

Pozostałe spółki grupy kapitałowej ATM S.A. świadczą usługi głównie w zakresie integracji systemów teleinformatycznych, specjalizując się: w projektowaniu i budowie sieci transmisji danych wraz z systemami do zarządzania i monitoringu sieci, w budowie centrów danych i złożonych systemów informatycznych oraz w produkcji i wdrażaniu oprogramowania aplikacyjnego.

Dokładniejsze informacje pod adresem: www.atm.com.pl.

Similar Posts