Wiadomości branżowe

Magellan S.A.: Mikołajkowe prezenty dla najmłodszych pacjentów, akcja świąteczna rozpoczęta!

Już po raz kolejny, wraz z początkiem świątecznego okresu,  Magellan S.A. rozpoczął mikołajkową akcję upominkową dla dzieci przebywających w szpitalach.

Spółka Magellan od 10 lat prowadzi działalność na rynku służby zdrowia, oferując  kompleksowe formy finansowania dla podmiotów działających w sektorze medycznym, w tym szczególnie dla szpitali. Przez ten czas poznała problemy zakładów opieki zdrowotnej i trudności, z jakimi muszą sobie radzić. Magellan nie pozostając obojętnym na ich potrzeby, stara się je wspierać poprzez pojedyncze działania oraz cykliczne programy, takie jak mikołajkowe akcje upominkowe.

Chętnie angażujemy się w działania charytatywne. Cel, do jakiego dążymy, to budowanie przyjaznej atmosfery i rzeczywistości zgoła odmiennej od szpitalnej. Chcemy, aby najmłodsi pacjenci choć na chwilę zapomnieli o trwającym leczeniu, a otrzymane prezenty dostarczyły im uśmiechu i radości” – powiedział Witold Bartniak, Dyrektor ds. Marketingu i Rozwoju Spółki Magellan S.A.

Wspólnie z Fundacją „Dr Clown”

W tym roku do akcji świątecznej Magellan S.A. zaprosił Fundację „Dr Clown”, znaną z terapii śmiechem. Fundacja pomaga chorym dzieciom przebywającym w szpitalu, organizując wizyty „doktorów clownów”. Wolontariusze w stroju clowna odwiedzają małych pacjentów i przeprowadzają terapię zabawą. Symbolem clowna jest czerwony nos, który wolontariusze rozdają dzieciom, przekonując, że ‘najlepsze na smutki i troski są czerwone noski’.

„Słyszeliśmy o działalności fundacji i również jesteśmy przekonani o terapeutycznym wpływie uśmiechu na proces leczenia najmłodszych pacjentów. Zaprosiliśmy wolontariuszy do współpracy przy przeprowadzeniu mikołajkowej akcji świątecznej, bowiem łączą nas wspólne cele – dążymy do uprzyjemnienia dzieciom pobytu w szpitalu” –  zapewnia W. Bartniak.

Magellan S.A. włącza do akcji upominkowej coraz więcej oddziałów dziecięcych ze szpitali z całego kraju. Są wśród nich także zakłady opieki zdrowotnej, o których pamięta co roku, takie jak Szpital im. Kopernika i im. Korczaka w Łodzi.

Źródło Magellan S.A.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy