Wiadomości branżowe

Grupa BPS coraz silniejsza

Grupa BPS liczy już 360 banków spółdzielczych! Dziś w Centrali Banku BPS umowę zrzeszenia podpisał Bank Spółdzielczy w Raszynie – „Decyzji o zmianie Zrzeszenia nie podjęliśmy pochopnie, była ona poprzedzona wieloma przemyśleniami i godzinnymi dyskusjami, pierwsze pomysły dotyczące przystąpienia do Grupy BPS pojawiły się już kilka lat temu”- powiedział Maciej Zawadzki, Przewodniczący Rady Nadzorczej.

Bank Spółdzielczy w Raszynie zaliczany jest do II grupy rówieśniczej Banku BPS S.A. tj. do grupy banków, których wartość sumy bilansowej kształtuje się w przedziale 100-200 mln zł. Bank posiada aktywa o wartości przekraczającej 152 mln zł. Ryzyko prowadzonej działalności zabezpieczają fundusze własne, których poziom przekracza obecnie 8,7 mln zł. W ostatnim dziesięcioleciu Bank rozbudował sieć placówek, istotnie rozwinął działalność kredytową i depozytową, zachowując dobra jakość portfela kredytowego. W pierwszym półroczu 2010 roku Bank wypracował wynik finansowy brutto w kwocie ponad 1,1 mln zł.

„Bardzo się cieszę, że właściciele i władze Banku Spółdzielczego w Raszynie zdecydowały o wstąpieniu Banku do Grupy BPS. To dla nas wielka satysfakcja, że jeden z najlepszych banków spółdzielczych w Polsce chce z nami współpracować”- powiedział Mirosław Potulski, Prezes Zarządu Banku BPS S.A. „Nasze Zrzeszenie jest otwarte na współpracę z każdym bankiem spółdzielczym, niezależnie od tego do którego Zrzeszenia należy. Przykładem takiego działania jest chociażby pomoc finansowa udzielana nie tylko bankom z Grupy BPS”- podkreślił Prezes Potulski.

Z ramienia Banku Spółdzielczego w Raszynie w uroczystości wzięli udział: Grażyna Wodzińska, Prezes Zarządu, Anna Nowakowska, Zastępca Prezesa ds. handlowych, Katarzyna Ziółek, Zastępca Prezesa ds. finansowych oraz Maciej Zawadzki , Przewodniczący Rady Nadzorczej. Bank Polskiej Spółdzielczości reprezentował Prezes Mirosław Potulski, oraz Wiceprezesi: Piotr Pokropek, Aleksander Trojanowicz i Krzysztof Jagielski.

„Decyzja o przystąpieniu przez nasz Bank do Grupy BPS jest decyzją bardzo dokładnie przemyślaną, jesteśmy świadomi korzyści ale i trudności z jakimi możemy się spotkać” – powiedziała Grażyna Wodzińska, Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Raszynie.

„Dynamiczny rozwój Banku BPS S.A. pozwala na kierowanie do zrzeszonych banków spółdzielczych jeszcze lepszej oferty. Grupa BPS to silne zrzeszenie. Mogą Państwo liczyć na naszą pomoc na wszystkich polach” – zakończył Mirosław Potulski.

Źródło Bank Polskiej Spółdzielczości S.A.. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts