Konto Wiadomości branżowe

Euronet rozbudowuje swoją sieć bankomatów w Polsce poprzez przejęcie sieci bankomatów cash4you Spółki Diebold

Euronet Worldwide Inc. (NASDAQ: EEFT) oraz posiadana przez nią w całości spółka w Polsce, Bankomat24/Euronet Sp. z o.o., ogłaszają przejęcie sieci bankomatów ATM od spółki Diebold Poland Sp. z o.o., drugiego co do wielkości operatora bankomatów w Polsce oraz właściciela sieci cash4you. Transakcja obejmuje przejęcie 535 bankomatów oraz 350 umów detalicznych z wybranymi punktami, gdzie aktualnie funkcjonują bankomaty.

Dzięki transakcji strategicznego przejęcia, sieć bankomatów należących i obsługiwanych przez Euronet w Polsce zwiększy się do ponad 3500 urządzeń, stwarzając unikalną szansę rozbudowy relacji z wieloma wiodącymi markami detalicznymi i bankowymi oraz zaoferowania użytkownikom końcowym zróżnicowanego wachlarza usług dodanych. Dzięki współpracy z Euronet banki będą mogły odnieść korzyści ze znaczących oszczędności kosztów, jednocześnie udostępniając klientom największą sieć bankomatów w Polsce.

Od połowy lat 90. Euronet jest wiodącym operatorem sieci bankomatów w Polsce. Mając na względzie wygodę klienta oraz oferując rzetelną obsługę, Euronet stworzył sieć bankomatów i podpisał umowy na świadczenie usług z 18 najlepszymi bankami w Polsce. 535 bankomatów cash4you, które mają zostać włączone do sieci oraz funkcjonować pod marką Euronet na początku przyszłego roku, zapewnią jeszcze większą wygodę klientom tych 18 banków, jak również wszystkim klientom banków w całej Polsce.

Sukces Euronetu jako lidera rynku oparty jest na autorskiej, sprawdzonej metodzie selekcji punktów obsługi oraz ich ilości. Przejęte bankomaty cash4you położone są w kluczowych lokalizacjach, co jeszcze bardziej rozwija istniejącą sieć bankomatów Euronet. Włączenie tych bankomatów do istniejącej sieci bankomatów Euronet zapewni wysoki stopień niezawodności funkcjonowania sieci oraz dostęp do większej bazy klientów, co z kolei zwiększy atrakcyjność spółki dla inwestorów, partnerów bankowych oraz użytkowników końcowych skomentował Nikos Fountas, Pierwszy Wiceprezes i Dyrektor Zarządzający w pionie ds. systemów EFT, Euronet, region europejski. Wspomniana transakcja przejęcia zwiększy rolę sieci Euronet jako ważnego gracza w obszarze kanałów dystrybucji gotówki w Polsce i wzmocni wiedzę Euronetu jako eksperta w zakresie prowadzenia i obsługi dużych, złożonych sieci bankomatów dodał pan Fountas.

– Przejęcie to stanowi przełom w 17-letniej historii rozwoju Euronetu na polskim rynku. Nie tylko zwiększa to liczbę bankomatów Euronetu w Polsce do ponad 3500, ale również wyróżnia Euronet jako niezależną sieć bankomatów, której rozmiar po raz pierwszy przekroczył rozmiar sieci bankomatów jakiegokolwiek banku na rynku – powiedział Marek Szafirski, Dyrektor Zarządzający w Bankomat24/Euronet.

Umowa z Euronetem pozwoli spółce Diebold osiągnąć dwa cele. Pozwoli nam to bardziej skoncentrować się na naszej podstawowej działalności w Polsce oraz zaangażować się w nową strategiczną relację z Euronetem – pomagając rozbudować działalność w kilku krajach w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie – powiedział David Wetzel, Wiceprezes oraz dyrektor zarządzający w pionie odpowiedzialnym za region EMEA w spółce Diebold

Polski rynek plasuje się średnio na drugim miejscu pod względem największej liczby pobrań gotówki przypadających na jeden bankomat przy zagęszczeniu bankomatów daleko poniżej średniej dla regionu Europy Środkowo-Wschodniej, co z kolei wzmacnia szanse rozwoju na największym dla Euronetu rynku systemów EFT. Poprzez transakcję przejęcia Euronet wzmocni swoją pozycję, przez co zwiększy swoje możliwości zaspokajania potrzeb polskich konsumentów.

Euronet jest największym niezależnym operatorem bankomatów (ang. Independent ATM Deployer – IAD) w Polsce oraz Europie Środkowo-Wschodniej, a jego obecne sieci IAD funkcjonują w ośmiu krajach w tym: w Polsce, Niemczech, Czechach, na Ukrainie, w Bułgarii, Rumunii, Grecji i Chorwacji. Łączna liczba bankomatów należących i obsługiwanych przez Euronet w Europie wyniesie teraz ponad 8000 urządzeń.

Similar Posts