Eksperci Sage w Krajowym Forum Elektronicznego Fakturowania

 Polscy fachowcy uczestniczą w pracach prowadzących do opracowania wspólnego, europejskiego standardu e-faktur

Z początkiem lutego 2012 eksperci Sage sp. z o.o. weszli w skład czterech grup aktywności działających przy Polskim Krajowym Forum Elektronicznego Fakturowania. Celem pracy grup jest przygotowanie propozycji dla Komisji Europejskiej, niezbędnych do opracowania europejskiego standardu elektronicznej faktury VAT.

Krajowe Forum, powołane pod patronatem Ministerstwa Gospodarki i Ministerstwa Finansów, jest częścią Europejskiego Wielostronnego Forum Elektronicznego Fakturowania, które do końca 2013 roku ma zbadać i ocenić wszystkie aspekty funkcjonowania e-faktur w poszczególnych krajach Unii Europejskiej. Wynikiem prac mają być rekomendacje zmian niezbędnych do wdrożenia Europejskiej Agendy Cyfrowej, która zakłada, że w 2020 r. e-faktury mają być dominująca metodą fakturowania w UE.

Eksperci Sage sp. z o.o., wiodącego producenta oprogramowania do zarządzania przedsiębiorstwem głównie dla sektora MSP w Polsce, uczestniczyć będą w pracach czterech grup aktywności w ramach Krajowego Forum. Ich lista, wraz z przedstawicielami firmy, poniżej:

  1. Monitoring rynku e-fakturowania – Aneta Jarczyńska,
  2. Wymiana doświadczeń i dobrych praktyk w e-fakturowaniu – Katarzyna Kaganiec i Agnieszka Klara,
  3. Usuwanie istniejących barier trans-granicznych wymiany e-faktur Renata Kotecka,
  4. Migracja e-faktury do standardowego modelu danych – Michał Kapias.

Informacje o planach i wynikach prac poszczególnych grup roboczych będą dostępne na stronie internetowej Forum Elektronicznego Fakturowania: www.e-faktury.mg.gov.pl.

Jednocześnie, Grupa Sage w Europie aktywnie uczestniczy też w pracach EESPA European E-Invoicing Service Providers Association (www.eespa.eu), czyli Europejskiego Stowarzyszenia Dostawców Usług dla e-Faktur, liczącego już 39 członków w całej Europie.

 

Źródło informacji - Newseria

Authors

Related posts

Top