Wiadomości branżowe

Zlecenia giełdowe z poziomu paska newsów

W połowie grudnia Dom Maklerski mBanku udostępnił kolejną  funkcjonalność sytemu transakcyjnego optymalizującą realizację transakcji po stronie klienta. Dzięki niej inwestorzy mogą być równie szybcy jak serwisy agencyjne.

Po zalogowaniu, u dołu Serwisu Transakcyjnego pojawił się, w formule zbliżonej do stacji TV,  przewijany pasek z newsami inwestycyjnymi  z PAP (ESPI, Emitent, EBI ? komunikaty spółek, depesze, raporty). Dzięki nim inwestorzy są na bieżąco z tym co dzieje się na rynku, będąc jednocześnie stale na poziomie systemu transakcyjnego. Informacje z PAP trafiają na pasek newsów natychmiast po publikacji a kliknięcie paska wywołuje pełną treść informacji, w oknie której są dostępne przyciski kup i sprzedaj, dotyczące waloru o którym traktuje informacja. Ich użycie wypełnia formatkę zlecenia  a jego akceptacja przesyła zlecenie na GPW.  
– Dzięki temu rozwiązaniu, inwestorzy skupieni na przebiegu sesji, nie muszą odrywać uwagi na rzecz śledzenia informacji rynkowych ? one same się im prezentują, z gotową opcją wykonania zlecenia. To znacząco skraca czas realizacji, dając szansę stania się beneficjentem uzyskanej informacji. W dobie dynamicznie zmieniającej się rynkowej sytuacji, skrócenie czasu procesu ?informacja-decyzja-realizacja? przekłada się na realne pieniądze?? mówi Robert Kosowski wicedyrektor departamentu rynków regulowanych w DM mBanku. 

Uzupełnieniem paska jest dodatkowy moduł informacyjny, możliwy do umieszczenia na pulpicie transakcyjnym, który zbiera wszystkie publikowane w systemie  informacje i również pozwala złożyć zlecenie z poziomu newsa.

Rozwiązanie to ? unikalne w tej formie na rynku – jest dostępne dla wszystkich inwestorów posiadających rachunek w DM mBank i korzystających z systemu transakcyjnego mDM jako gratis uzupełniający jego  funkcjonalność. To druga w tym tygodniu, po maklerskim rachunku IKZE, nowość  DM mBanku.


dostarczył infoWire.pl

Źródło mDom Maklerski. Dostarczył

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy