Wiadomości branżowe

TAURON 17. największą firmą w Europie Środkowo-Wschodniej

TAURON Polska Energia awansował o jedną pozycję ? na 17. miejsce – na Liście 500 największych firm Europy Środkowo-Wschodniej opracowanej przez dziennik ?Rzeczpospolita? oraz firmę doradczą Deloitte. TAURON znalazł się też wśród TOP 25 największych spółek giełdowych.

To już kolejny awans spółki w tym rankingu. W ubiegłym roku TAURON ulokował się na 18. miejscu, a dwa lata temu na 23.

Wysoką pozycję zapewnił Grupie TAURON głownie wzrost przychodów ze sprzedaży. W 2012 r. było to ponad 24,7 mld zł, czyli ok. 19,2 proc. więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Spółka poprawiła także uwzględniany w rankingu zysk netto, który wyniósł w ubiegłym roku ponad 1,5 mld ? to jest o blisko 22 proc. więcej niż w 2011 r.

TAURON Polska Energia SA jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii. Grupa TAURON obejmuje swoim działaniem 18 proc. powierzchni kraju i jest jednym z największych podmiotów gospodarczych w Polsce. W skład Grupy TAURON wchodzą m.in. TAURON Wytwarzanie, TAURON Dystrybucja, TAURON Sprzedaż, TAURON Obsługa Klienta, Południowy Koncern Węglowy, TAURON Ekoenergia oraz TAURON Ciepło.

Źródło TAURON Polska Energia SA. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts