Konto Wiadomości branżowe

Świąteczny wolontariat w Kredyt Banku ?Odpowiedzialną Inicjatywą miesiąca?

Zaangażowanie pracowników wolontariuszy Kredyt Banku w świąteczną akcję charytatywną „Qurier Św. Mikołaja” zostało wyróżnione nagrodą „Odpowiedzialna Inicjatywa Miesiąca” w styczniowej edycji konkursu

Zaangażowanie pracowników wolontariuszy Kredyt Banku w świąteczną akcję charytatywną „Qurier Św. Mikołaja” zostało wyróżnione nagrodą „Odpowiedzialna Inicjatywa Miesiąca” w styczniowej edycji konkursu portalu CSR.pl.

 Projekt „Świąteczny wolontariat pracowniczy”, realizowany podczas akcji „Qurier Św. Mikołaja” w Kredyt Banku, okazał się najlepszy wśród 9 różnych inicjatyw zgłoszonych w styczniu do konkursu „Odpowiedzialna Inicjatywa Miesiąca”.

– W tym miesiącu postanowiliśmy nagrodzić wyjątkowy program wolontariatu pracowniczego. W okresie świątecznym wiele firm organizowało akcje charytatywne skierowane do osób w ciężkiej sytuacji materialnej. Inicjatywa, którą wybraliśmy, dzięki zaangażowaniu ze strony pracowników przedsiębiorstwa, pozwoliła spełnić marzenia dzieci ze świetlic środowiskowych na terenie całej Polski – napisali jurorzy w uzasadnieniu wyróżnienia.

 Już po raz trzeci pracownicy Kredyt Banku włączyli się w akcję „Qurier Św. Mikołaja” organizowaną od kilku lat przez Fundację Przyjaciółka. Ostatnia okazała się rekordowa pod względem zaangażowania i liczby przygotowanych przez pracowników świątecznych upominków. W myśl hasła „TAK od serca” wolontariusze spełnili dziecięce marzenia, spisane w listach do Św. Mikołaja, aż 375 małych podopiecznych z 13 świetlic środowiskowych.

 – Cieszy nas, że każdego roku rośnie zaangażowanie naszych pracowników w akcje wolontariackie. To dowód, że pracownicy chcą pomagać, są świadomi, że przecież wystarczy odrobina dobrej woli, by pomóc tym, którzy na pomoc czekają – powiedziała Monika Nowakowska, dyrektor Biura Public Relations Kredyt Banku.

Wszystkie prezenty zostały wręczone dzieciom osobiście przez pracowników banku podczas świątecznych spotkań w świetlicach między6 a22 grudnia 2011 r.

Szczegółowy opis nagrodzonej inicjatywy w serwisie CSR.pl pod adresem: http://csr.pl/article/117/

A to już wiesz?  B2B w grupie Allegro

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy