Wiadomości branżowe

Rossmann przyspiesza ekspansję

Firma Rossmann ma już 700 sklepów w Polsce! W czwartek 6 grudnia lider rynku chemiczno-kosmetycznego otworzył swoją jubileuszową drogerię. Mimo spektakularnej dynamiki rozwoju, firma jeszcze bardziej przyspiesza ekspansję. W przyszłym roku zamierza otworzyć ponad 150 placówek. W ten sposób już w 2014 roku chce mieć ponad 1000 drogerii w Polsce.

Sklep numer 700 została uruchomiony w Warszawie. Nowa drogeria jest umiejscowiona w Centrum Handlowym IKEA Targówek przy ulicy Malborskiej 51.

? Pomimo spowolnienia gospodarczego i rosnącej konkurencji, zamierzamy przyspieszyć naszą ekspansję. Już w 2014 roku będziemy chcieli mieć w Polsce ponad 1000 swoich drogerii. Na tym nie poprzestaniemy. W kolejnych latach zamierzamy kontynuować nasz dynamiczny rozwój. Zależy nam na tym, aby utrzymać tempo wzrostu na poziomie kilkunastu procent w skali roku ? podkreśla Marek Maruszak, Prezes Zarządu Rossmanna.

W samych Niemczech działa 1745 drogerii Rossmanna. Ponadto firma ma swoje sklepy w Czechach, Turcji, Albanii i na Węgrzech. Sklep numer 700 otwarty w Warszawie, będzie jednocześnie 1000 drogerią firmy poza granicami Niemiec.

Rossmann nie tylko stale zwiększa liczbę sklepów ułatwiając w ten sposób zakupy swoim klientom. Regularnie wprowadza na sklepowe półki nowy asortyment. W 2012 roku w drogeriach Rossmanna pojawiło się blisko 4 000 nowości. Łącznie w ofercie znajduje się ponad 14 000 produktów. W efekcie dziennie drogerie z logo Rossmanna odwiedza prawie pół  miliona klientów.

Na tym nie koniec inwestycji. Kolejną zaplanowano na przyszły rok. Na przełomie trzeciego i czwartego kwartału w 2013 roku ma ruszyć budowa regionalnego magazynu dla południowej części kraju, który będzie się mieścić w Pyskowicach. Wartość inwestycji wyniesie 70 milionów zł.

Źródło Rossmann SDP Sp. z o.o.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy