Konto Wiadomości branżowe

Ranking kont oszczędnościowych Bankier.pl ? listopad 2011

Banki rywalizują nie tylko oprocentowaniem lokat. Wyższe niż dotychczas zyski można także uzyskać na kontach oszczędnościowych dzięki ofertom promocyjnym, jakie można obecnie spotkać w bankach. Najbliższe miesiące mogą być ostatnią szansą na skorzystanie z atrakcyjności depozytów z dzienną kapitalizacją – zwraca uwagę Katarzyna Wojewoda-Leśniewicz, autorka najnowszego rankingu Bankier.pl

Bankier.pl po raz kolejny wziął pod lupę oferty kont oszczędnościowych. Sprawdziliśmy, który rachunek przyniesie po miesiącu najwyższe odsetki dla kwoty 10 000 zł. Jeżeli bank ma w ofercie kilka rachunków oszczędnościowych, wybraliśmy jeden, najwyżej oprocentowany. W zestawieniu uwzględniliśmy również wymóg posiadania tradycyjnego konta osobistego.

Okazuje się bowiem, że chcąc uzyskać wyższe zyski, często trzeba posiadać tradycyjny ROR w banku, ale też spełnić inne warunki, na przykład wpłacić do banku nowe środki. Najlepsze rachunki są dziś oferowane przede wszystkim w ramach przejściowych promocji.

Niespodzianką w zestawieniu jest Bank Millennium, który promocyjną stawką 7% wyprzedził rywali nawet mimo kapitalizacji miesięcznej, niepozwalającej ominąć podatku Belki. Haczyk polega jednak na tym, że promocyjna stawka 7% obowiązuje wyłącznie do 9 stycznia 2012 roku, czyli przez niecałe dwa miesiące, później obowiązywać będzie tradycyjne 4%. Dodatkowo, wyższe oprocentowanie dotyczy wyłącznie nowych środków wpłaconych do banku. Warunkiem jest również posiadanie dowolnego rachunku osobistego w banku.

Drugie miejsce na podium zajmuje oferta promocyjna również wymagająca posiadania tradycyjnego ROR-u w banku. Stawka oprocentowania db Konta Oszczędnościowego 24h wynosi 5,67%, co przy dziennej kapitalizacji pozwalającej uniknąć zapłaty podatku daje niewiele mniej odsetek niż konto ze stawką 7% i kapitalizacją standardową. Na trzecim miejscu podium znalazł się Polbank EFG z ofertą Rachunku Codzienny Sukces. W październiku bank dokonał zmian w ofercie kont oszczędnościowych. W miejsce popularnego Konta Mocno Oszczędzającego wprowadzono nowy rachunek – Konto Codzienny Sukces.

Więcej informacji w rankingu przygotowanym przez Katarzynę Wojewodę-Leśniewicz: http://www.bankier.pl/lokaty/wiadomosc/Ranking-kont-oszczednosciowych-Bankier-pl-listopad-2011-6543994.html

 

Redakcja Serwisów Bankier.pl należąca do Grupa Allegro Sp. z o.o. zezwala na powielanie i rozpowszechnianie powyższego fragmentu utworu w całości, w dowolnych mediach na wszystkich polach eksploatacji. Pełna wersja utworu, dostępna na stronie  http://www.bankier.pl/lokaty/wiadomosc/Ranking-kont-oszczednosciowych-Bankier-pl-listopad-2011-6543994.html,może być bezpłatnie powielana i rozpowszechniana w całości lub w części wyłącznie w prasie drukowanej, w tytułach zarejestrowanych i kontrolowanych w Związku Kontroli Dystrybucji Prasy, pod warunkiem spełnienia wymogów wynikających z ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. 1994r. Nr. 24 poz. 83 z późn. zm.), w szczególności pod warunkiem podania autora i źródła  pochodzenia utworu.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy