PKO Bank Polski oferuje 8 procent na lokacie terminowej powiązanej ze strukturą

Nowy produkt zakłada wpłatę połowy środków na 3-miesięczną lokatę z oprocentowaniem w wysokości 8 proc. w skali roku, druga część lokowana jest na 2,5-letniej lokacie strukturyzowanej opartej na cenie palladu z możliwością uzyskania dodatkowego zysku przy pełnej ochronie kapitału, w dniu zakończenia inwestycji. Subskrypcja lokaty potrwa do 30 czerwca br.

Minimalna kwota lokaty wynosi 5 tys. złotych. Okres umowny części depozytowej kończy się po 3 miesiącach od momentu zakupu produktu. Po tym czasie klient otrzymuje środki pieniężne wpłacone na lokatę terminową wraz z gwarantowanym zyskiem. Z kolei okres umowny dla lokaty strukturyzowanej rozpoczyna się po zakończeniu okresu subskrypcji, tj. 1 lipca 2012 r.

Z uwagi na perspektywy wzrostu cen na aktywo bazowe dla struktury wybrano pallad. To nietypowy surowiec, który ze względu na niezwykłe właściwości fizyczne i chemiczne jest bezcenny w przemyśle motoryzacyjnym. Jest powszechnie stosowany w katalizatorach silników benzynowych, wykorzystywany w przemyśle telekomunikacyjnym do produkcji specjalistycznych styczników, części do komputerów, telefonów komórkowych, zegarków itp. Jest także cennym surowcem dla producentów biżuterii ? stop złota z palladem to tzw. białe złoto, wysoko cenione przez klientów.

Za dotrzymanie okresu umownego lokaty strukturyzowanej klient otrzyma kwotę w zależności od kształtowania się ceny palladu według zasady:

1) jeżeli w okresie od 3 lipca 2012 do 29 grudnia 2014 cena palladu będzie niższa od bariery 160-190% (ostateczna wartość zostanie ustalona po zakończeniu okresu subskrypcji) początkowej wartości ceny palladu ustalonej w dniu 3 lipca 2012, to klient otrzyma zwrot 100% zainwestowanych w lokatę strukturyzowaną środków pieniężnych oraz odsetki za okres umowny w wysokości 100% wzrostu ceny palladu w dniu 29 grudnia 2014 w stosunku do ceny początkowej,

2) jeżeli cena palladu w tym samym okresie będzie równa bądź wyższa od bariery 160-190% początkowej wartości ceny palladu, to klient otrzyma zwrot 100% zainwestowanych w lokatę strukturyzowaną środków pieniężnych oraz odsetki za okres umowny w wysokości 10% w skali 2,5 roku (4% w skali roku),

3) jeżeli w dniu 29 grudnia 2014 cena palladu spadnie w stosunku do ceny początkowej ustalonej w dniu 3 lipca 2012 i nie nastąpi sytuacja z p. 2), to klient otrzyma zwrot 100% zainwestowanych w lokatę strukturyzowaną środków pieniężnych bez dodatkowego zysku.

 

***

PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego. Skonsolidowany zysk netto PKO Banku Polskiego za I kwartał 2012 rok wyniósł 1,005 mld zł. Bank jest regularnie nagradzany w prestiżowych rankingach. Został uhonorowany nagrodą ?Bank of the Year in Poland? przyznawaną przez międzynarodowy miesięcznik The Banker. Doceniono zarówno jego wyniki finansowe, jak i kompleksową modernizację. Instytut Rachunkowości i Podatków uhonorował Raport roczny PKO Banku Polskiego za 2010 rok Nagrodą Główną w konkursie ?The Best Annual Report? w kategorii Banki i instytucje finansowe. Dwa produkty PKO Banku Polskiego: kredyt gotówkowy i lokata bankowa, zostały nagrodzone przez miesięcznik Reader's Digest certyfikatami "Produkt Roku 2011" jako najczęściej i najchętniej wybierane przez klientów. Bank jest też m.in. laureatem "Złotego Bankiera" za najlepszy na rynku kredyt hipoteczny, zwycięzcą konkursu "Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców", posiadaczem certyfikatu "Firma Przyjazna Klientowi" oraz najlepszym bankiem komercyjnym według Warsaw Business Journal. Innowacyjne rozwiązania bankowości korporacyjnej PKO Banku Polskiego zostały nagrodzone w konkursie Europrodukt. Bank otrzymał w ostatniej edycji tego konkursu trzy statuetki w kategorii produkt - za rachunek płacowy i skonsolidowany oraz rachunek escrow. Ponadto system bankowości elektronicznej iPKO Biznes po raz drugi zdobył Medal Europejski. PKO Bank Polski jest również najsilniejszym wizerunkowo bankiem w kraju, o czym świadczy pozycja lidera rankingu "Top Marka" według magazynu Press oraz tytuł Marki Godnej Zaufania przyznany przez miesięcznik Reader?s Digest. Jest także najdroższą marką na polskim rynku bankowym. Specjaliści z magazynu The Banker wycenili jej wartość na 1,5 mld dolarów, a w rankingu Rzeczpospolitej ?Polskie Marki 2011? jej wartość została określona na 3,75 mld złotych. Jest także najbardziej wartościowym krajowym bankiem, jak wynika z rankingu ?100 najcenniejszych firm Newsweeka?. Działalność filantropijna PKO Banku Polskiego została doceniona przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, która przyznała Bankowi oraz Inteligo Financial Services statuetkę Dobroczyńcy Roku 2010, oraz przez Forum Darczyńców w Polsce, które przyznało Bankowi Nagrodę Specjalną za długoletnie i konsekwentne wspieranie działań społecznie użytecznych.

Źródło informacji - Newseria

Authors

Related posts

Top