Konto Wiadomości branżowe

Nowy prezes, nowa wizja w 3M

Amerykański gigant od innowacji, firma 3M, ma nowego prezesa. Rada dyrektorów 3M powołała na stanowisko CEO – Inge Thulina. Zastąpi on dotychczasowego CEO – George’a W. Buckleya, który od 1 czerwca przejdzie na emeryturę. Thulin pełni obecnie funkcję dyrektora zarządzającego i prezesa koncernu, a swoją kadencję zainaugurował ogłoszeniem nowej wizji firmy.

 

Pochodzący ze Szwecji Thulin rozpoczął pracę w 3M w 1979 roku. Przez ponad 30 lat kariery obejmował liczne stanowiska kierownicze w oddziałach koncernu w Azji, Europie i na Bliskim Wschodzie. Od 2004 roku pełnił funkcję Wiceprezydenta ds. Operacji Międzynarodowych, by w 2011 objąć dodatkowe stanowisko i obowiązki Prezesa ds. Operacyjnych. Pod jego kierownictwem sprzedaż na rynkach lokalnych wzrosła o niemal dwadzieścia miliardów dolarów, co dziś stanowi dwie trzecie całkowitej sprzedaży firmy 3M.

– Ta nominacja bardzo nas cieszy. W ciągu ostatniej dekady 3M Poland miało okazję ściśle współpracować z Inge Thulinem przy wielu projektach, w tym również przy zakupie wrocławskiej fabryki Viscoplast w 2001 roku. Kilkakrotnie gościł on w Polsce, odwiedzał naszą siedzibę w Kajetanach pod Warszawą oraz zakłady produkcyjne we Wrocławiu – mówi Xavier Douellou, dyrektor generalny 3M w Polsce – Połączenie wieloletniego doświadczenia i wyjątkowych zdolności biznesowych nowego prezesa daje nam pewność, że firma 3M będzie kontynuować wzrost gospodarczy, który zawdzięcza ciągłemu tworzeniu innowacyjnych produktów i technologii w oparciu o współpracę z klientami.

Podczas majowego walnego zgromadzenia akcjonariuszy w Saint Paul –  Thulin przedstawił również nową wizję firmy 3M, której myśl przewodnia brzmi:

  • Technologie 3M to rozwój każdej firmy
  • Produkty 3M to łatwiejsza praca w domu
  • Innowacje 3M to wyższy standard życia

Wizja oddaje istotę tego, kim jesteśmy jako firma, mobilizując nas do osiągnięcia jeszcze wyższego poziomu działalności operacyjnej  – powiedział Inge Thulin. – Realizując założenia wizji, zdołamy wypracować znakomite wyniki w kolejnych kwartałach i latach, tym samym zwiększając wartość dla akcjonariuszy.

Thulin przedstawił najważniejsze punkty strategii 3M, dzięki którym wizja przełoży się na rzeczywistość. Obejmują one działania na rzecz wzmacniania i podkreślania roli, jaką odgrywają rozwiązania 3M dla klientów i wzmocnienie obecności na rynku, uzyskanie większego udziału w sprzedaży, inwestowanie w innowacje, uzyskanie regionalnej samowystarczalności, budowanie wydajnej, zróżnicowanej kadry w skali globalnej, a także dążenie do stałej doskonałości operacyjnej.

Przez 6 ostatnich lat funkcję prezesa 3M pełnił George W. Buckley, który w tym roku osiągnął obowiązkowy w 3M wiek emerytalny. Thulin obejmuje dowodzenie firmą, która jest gigantem wśród światowych korporacji. Koncern zatrudnia obecnie 84 000 osób, w tym 7 900 naukowców. W Polsce posiada 4 ośrodki produkcyjne i zatrudnia ponad 1 600 pracowników. W ubiegłym roku firma otworzyła kolejne dwie fabryki i zainwestowała w Polsce 83 miliony dolarów (dotychczasowe inwestycje 3M w Polsce wyniosły ok. 350 mln dolarów).

Więcej o 3M New Vision TUTAJ

 

***

O 3M Poland

3M Poland Sp. z o.o. jest filią koncernu Minnesota Mining and Manufacturing. W ubiegłym roku firma obchodziła dwudziestolecie istnienia na polskim rynku oraz dziesięciolecie rozpoczęcia działalności produkcyjnej.

3M w Polsce posiada 4 ośrodki produkcyjne oraz zatrudnia ponad 1600 pracowników. Centrala firmy mieści się w Kajetanach k/Warszawy, a biuro regionalne we Wrocławiu. 3M Poland oferuje ponad 10 000 produktów z takich sektorów jak: Ochrona zdrowia, Produkty biurowe i konsumenckie, Bezpieczeństwo, ochrona i zabezpieczenia, Reklama wizualna i materiały odblaskowe, Przemysł i transport, Energetyka i telekomunikacja. Dotychczasowe inwestycje 3M w Polsce wyniosły ok.350 mln USD.

3M Poland od ponad 20 lat wnosi wkład w rozwój polskiego biznesu i gospodarki za co otrzymuje liczne nagrody i wyróżnienia m.in. tytuł „Firmy XX-lecia 1990-2010”przyznany jej przez Polski Klub Biznesu, „Business Superbrand 2010” oraz tytuł Perły Polskiej Gospodarki 2011.

Więcej informacji: www.3m.pl

O 3M

3M przekształca nowe idee w tysiące pomysłowych produktów. Nasza kultura twórczej współpracy nieustannie inspiruje powstawanie zaawansowanych technologii, których podstawowym celem jest poprawa jakości życia. 3M to innowacyjna firma, która od początku swojego istnienia nieprzerwanie tworzy i dostarcza nowe rozwiązania ułatwiające ludziom życie. 3M osiąga przychody w wysokości 30 mld USD, zatrudnia 84 000 osób na całym świecie i działa w ponad 65 krajach. Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.3M.com albo w kanale @3MNews na Twitterze.

Similar Posts