Wiadomości branżowe

Netia podwyższa prognozę EBITDA za 2008 rok

Netia zwiększyła prognozę EBITDA do 160 mln złotych. Jednocześnie zmniejsza nakłady inwestycyjne na przejęcia sieci ethernetowych.

Dzięki lepszemu niż spodziewany postępowi w realizacji założeń operacyjnych w IV kw. 2008 r., prognoza EBITDA dla Netii za 2008 r. została podwyższona z 145 milionów złotych do 160 milionów złotych.

"Zwiększenie prognoz to świetne podsumowanie działań Netii w tym roku. Firma jest w doskonałej kondycji finansowej i konsekwentnie dąży do realizacji prognoz dłogoterminowych" – powiedział Mirosław Godlewski, prezes Netia SA. "Zależy nam przede wszystkim, żeby rozwój Netii odbywał się harmonijnie i na najlepszych dla firmy warunkach."

Netia nie kryje, że satysfakcjonujące warunki są podstawą przy akwizycji sieci ethernetowych. Dotychczas uzyskane w trakcie negocjacji warunki zakupów niektórych spółek ethernetowych nie są, według oceny firmy, wystarczająco atrakcyjne. Netia obniża więc prognozę nakładów inwestycyjnych na przejęcia tych sieci w 2008 roku z 30 do 24 milionów złotych. Jednocześnie firma zmniejsza prognozowaną liczbę klientów usług szerokopasmowych w 2008 roku z 400 000 do 385 000. Prognoza liczby klientów usług głosowych zostaje zmniejszona odpowiednio z 1 080 000 do 1 060 000.

"Netia zwiększy w tym roku liczbę klientów usług szerokopasmowych o ponad 160 000. Osiągniemy imponującą liczbę ponad miliona klientów usług głosowych. Teraz koncentrujemy się na oferowaniu usług pakietowych – atrakcyjnych i dla klientów i dla nas." powiedział Godlewski.

Wszystkie pozostałe prognozy firmy na ten rok pozostają bez zmian.

Źródło Netia. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts