MultiBank i mBank -“Liderzy Informatyki”

BRE Banku SA, otrzymał nagrodę w organizowanym po raz szósty przez pismo ComputerWord konkursie „Lider Informatyki 2002” w kategorii finanse i bankowość, jako najlepiej zinformatyzowane przedsiębiorstwo w Polsce za swoje detaliczne projekty: mBank - pierwszy wirtualny bank w Polsce oraz MultiBank pierwszy w Polsce internetowy bank posiadający sieć placówek.

VI edycja konkursu organizowanego przez redakcję Computrworld zakończyła się 26 września przyznaniem nagród w pięciu kategoriach. mBank oraz MultiBank zostały uhonorowane statuetką „Lidera Informatyki” za: doskonałe wprowadzenie wysokiej technologii do rozwiązań bankowych i wykorzystywanie jej w codziennej działalności .

mBank powstał dwa lata temu. Dziś zajmuje czołowe miejsce w polskim sektorze bankowym i jest zdecydowanym liderem bankowości elektronicznej - będąc postrzeganym jako bank internetowy. Misją mBanku jest dostarczanie maksimum korzyści i wygody Klientom w zarządzaniu finansami osobistymi. Oferta mBanku skierowana jest dla ludzi ceniących czas i pieniądze - dla tych, którzy chcą kontrolować swoje finanse w poczuciu realnych korzyści i wygody.

mBank zapewnia bankowość w zasięgu ręki, dostępną w każdym czasie, z dowolnego miejsca na świecie. Używane przez mBank nowoczesne technologie pozwalają zrealizować dowolne transakcje za pośrednictwem telefonu komórkowego, telefonu stacjonarnego, komputera oraz bankomatu. Rezygnując z rozwoju sieci oddziałów własnych w tradycyjnym wydaniu, mBank zmniejszył koszty działania, a dzięki osiągniętym w ten sposób oszczędnościom może zaoferować znaczne lepsze oprocentowanie oszczędności i kredytów niż banki tradycyjne. mBank oferuje nie tylko najlepsze ceny w danej kategorii produktów, ale jednocześnie zapewnia najwyższą jakość i bezpieczeństwo na polskim rynku finansowym.

MultiBank - powstał w drugiej połowie 2001 roku, jako kolejna inicjatywa BRE Banku SA na rynku bankowości detalicznej. Jest pierwszym bankiem internetowym posiadającym sieć placówek. Placówki MultiBanku nie są typowymi oddziałami bankowymi, lecz Centrami Usług Finansowych, gdzie oprócz zwykłych operacji bankowych można uzyskać porady jak lokować pieniądze, przystąpić do programu emerytalnego w ramach II filaru, czy kupić jednostki uczestnictwa w funduszach inwestycyjnych. Odmienność oddziałów MultiBanku, można też zauważyć w wystroju placówek. Specjalnie opracowana aranżacja wnętrz, czy kolorystyka to nieodzowna część Przyjaznego Świata Finansów tworzonego przez MultiBank.

W MultiBanku większość operacji bankowych można wykonać bez wychodzenia z domu lub pracy. Aby założyć konto wystarczy wejść na stronę internetową www.multibank.pl i wypełnić wniosek lub zadzwonić na multinię 0 801 300 000. Podobnie jest z operacjami bankowymi. Wykorzystując Internet można zrealizować wszystkie przelewy, zlecić stałe płatności, w każdej chwili i z każdego miejsca sprawdzić stan konta, a co najważniejsze wszystko to bez dodatkowych opłat i prowizji. W przeciwieństwie do banków typowo wirtualnych MultiBank posiadając sieć placówek może zaproponować swoim Klientom pełną ofertę depozytową i kredytową.

W chwili obecnej MultiBank dysponuje 18 oddziałami w Warszawie, Łodzi, Katowicach, Poznaniu, Bydgoszczy, Wrocławiu, Gdyni, Gdańsku, Częstochowie, Krakowie, Toruniu, Bielsku-Białej, Gorzowie Wielkopolskim i Olsztynie.

Każda placówka MultiBanku dysponuje strefą całodobową wyposażoną w dostęp do multilinii, web kiosku, bankomantu i wrzutni depozytowej. Zastosowanie tych rozwiązań umożliwia korzystanie z usług MultiBanku 24 godziny na dobę przez 365 dni w roku. Do końca roku planowane jest uruchomienie kolejnych 12 placówek typu Centrum Usług Finansowych.

Źródło Grupa mBank. Dostarczył netPR.pl

Źródło informacji - Newseria

Authors

Related posts

Top