Wiadomości branżowe

mBanku oferuje waluty

mBank rozszerzył swoją ofertę o konta walutowe oraz przelewy zagraniczne.

Klienci indywidualni mogą korzystać z rachunku a vista eMAX walutowy, a firmy z konta mBIZNES walutowy w walutach: euro (EUR), dolar (USD), frank szwajcarski (CHF) oraz funt brytyjski (GBP).

mBank wprowadzając do swojej oferty rachunki walutowe oraz przelewy zagraniczne po raz kolejny odpowiada na oczekiwania swoich Klientów. Naszym celem było połączenie wygody korzystania z rachunku oszczędnościowego z bardzo korzystnym oprocentowaniem, które obecnie jest jednym z najlepszych na rynku. Docelowo planujemy jeszcze uatrakcyjnić ofertę, poprzez rozszerzenie możliwości zasilania rachunku o wpłaty gotówkowe w kraju i zagranicą oraz dodanie do niego wygodnej i taniej karty debetowej – mówi Maciej Witkowski, Wicedyrektor Biura Sprzedaży mBanku, odpowiedzialny za produkty oszczędnościowe i inwestycyjne.

Konta walutowe można zasilić albo wypłacić z nich środki poprzez przelewy pomiędzy bankiem zagranicznym lub krajowym a mBankiem. W przypadku, gdy przelewy następują pomiędzy rachunkiem walutowym a rachunkiem eKONTO lub mBIZNES konto, pieniądze zostają automatycznie przewalutowane po kursie kupna/sprzedaży BRE Banku SA. Klient może ustanowić jeden przelew zdefiniowany na inny rachunek w mBanku, którego jest właścicielem.

mBank nie pobiera opłaty za przelewy przychodzące w walucie identycznej jak waluta rachunku docelowego. Dodatkowo mKlienci mogą dokonywać przelewów zagranicznych również z rachunków bieżących eKONTO oraz mBIZNES konto.

Wyróżnikiem rachunku eMAX walutowy jest:

  • Połączenie wysokiego oprocentowania konta z zyskiem z tytułu wzrostu walut
  • Brak opłat za prowadzenie konta
  • Możliwość wypłaty pieniędzy z konta bez utracenia oprocentowania
  • Swobodny dostęp do rachunku oraz możliwość wykonywania większości operacji przez Internet lub IVR

Rodzaj waluty

Oprocentowanie eMAX walutowy

CHF

0,70%

USD

3,00%

EUR

2,20%

GBP

3,20%

Z kolei nieoprocentowany mBIZNES walutowy to wygodny sposób do prowadzenia rozliczeń z zagranicznymi kontrahentami w walutach obcych oraz możliwość swobodnego dokonywania przelewów zagranicznych.

Szczegółowe informacje o zmianach zawarte są w Taryfie Prowizji i Opłat i na stronach produktowych mBanku.

Źródło Grupa mBank. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy