Wiadomości branżowe

Internetowy serwis aukcyjny Gazeta.pl – Allegro.pl

Warszawa, 4 grudnia 2001 r. – Portal Gazeta.pl rozpoczął współpracę z największym internetowym serwisem aukcyjnym Allegro.pl, której efektem będzie nowa usługa dla użytkowników Gazety.pl – wirtualne licytacje. Dostęp do nowego serwisu Internauci mogą uzyskać już od dnia dzisiejszego z poziomu głównej strony portalu Gazeta.pl po kliknięciu na ikonę “Aukcje”.

Aukcje internetowe cieszą się dużą popularnością wśród użytkowników Sieci. Za pośrednictwem specjalnie przygotowanych serwisów internetowych pozwalają kupić i sprzedać praktycznie wszystko – od sprzętu komputerowego i samochodów po książki, zabawki i znaczki pocztowe. Działający w polskim Internecie od 1999 r. serwis Allegro.pl prowadzi ponad 85% wszystkich internetowych aukcji, których łączna miesięczna wartość wynosi ok. 10 mln zł. Tylko w tym roku za pośrednictwem aukcji Allegro.pl sprzedano przedmioty za łączną sumę ponad 78 milionów złotych, a dziennie pojawia się na serwisie ponad 16 tysięcy nowych rzeczy.

Serwis aukcyjny stworzony przez Agorę S.A. oraz QXL Poland wykorzystuje wszystkie mechanizmy i zawiera przedmioty dostępne na stronach Allegro.pl. Oferty pojawiające się na stronach aukcyjnych Gazeta.pl są dostępne także w Allegro.pl (i odwrotnie) oraz mogą być licytowane przez użytkowników obydwu serwisów.

Umowa pomiędzy firmą Agora S.A. (właścicielem portalu Gazeta.pl) i QXL Poland Sp. z o.o. (do której należy Allegro.pl) została zawarta na czas nieokreślony. W jej myśl Agora S.A. będzie promować wspólny serwis na stronach portalu Gazeta.pl. W zamian otrzyma wynagrodzenie z tytułu udziału w przychodach z aukcji generowanych przez użytkowników portalu Gazeta.pl.

Uruchomiony w lutym 2001 roku portal Gazeta.pl jest jednym z największych serwisów internetowych i wiodącym serwisem ogłoszeniowym w Polsce. Oprócz na bieżąco aktualizowanych informacji z Gazety Wyborczej, udostępnia szeroki wachlarz serwisów tematycznych, a także m.in. ogłoszenia drobne, bezpłatne konta poczty elektronicznej, wyszukiwarkę Altavista, katalog polskich stron WWW i fora dyskusyjne. Według badań, z serwisu Gazeta.pl (i wyborcza.pl) korzysta miesięcznie ponad 20% internautów w wieku ponad 20 lat. Użytkownicy portalu Gazeta.pl to z reguły osoby o wyższym wykształceniu i dużych możliwościach finansowych. Należą do nich dyrektorzy, kierownicy, pracownicy umysłowi lub osoby wykonujące wolne zawody.

Agora S.A., właściciel portalu Gazeta.pl, jest największą spółką medialną w Polsce. Powstała w 1989 r., od 1999 roku notowana jest na giełdach papierów wartościowych w Warszawie i Londynie. Oprócz działalności wydawniczej (Gazeta Wyborcza), Agora zainwestowała w 17 radiostacji regionalnych i ponadregionalną rozgłośnię TOK FM. Firma posiada też 50% udziałów w Centrum Handlu Internetowego Sp. z o.o. i jest właścicielem City Magazine Sp. z o.o. Agora S.A. zatrudnia ok. 3,4 tys. osób.

QXL ricardo, właściciel spółki QXL Poland, jest największym europejskim serwisem aukcyjnym, obecnym w wielu krajach, m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech i Francji. Polska odnoga firmy QXL ricardo – QXL Poland sp. z o.o. ma siedzibę w Poznaniu, a działa na terenie naszego kraju od 1999 roku. Serwis Allegro.pl, lider branży e-commerce w Polsce, to największy rodzimy serwis aukcyjny, gromadzący ponad 85% internetowych licytacji.

Źródło Grupa Allegro Sp. z o. o.. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts