Konto Wiadomości branżowe

ING zorganizuje Program Emisji Obligacji dla Sosnowca

ING Bank Śląski podpisał z miastem Sosnowiec umowę na organizację, obsługę i gwarantowanie programu emisji obligacji o wartości 42 mln zł. Miasto wyemituje obligacje o terminach wykupu do 11 lat. Umowę podpisano 28 października br. - To

ING Bank Śląski podpisał z miastem Sosnowiec umowę na organizację, obsługę i gwarantowanie programu emisji obligacji o wartości 42 mln . Miasto wyemituje obligacje o terminach wykupu do 11 lat. Umowę podpisano 28 października br.

– To już kolejna emisja obligacji komunalnych. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na inwestycje w Sosnowcu. Zainteresowanie obligacjami naszego miasta jest kolejnym dowodem na to, że sytuacja gminy jest stabilna. Sosnowiec zadłuża się w bezpieczny sposób – powiedział Kazimierz Górski, prezydent Sosnowca.

Wybór oferty ING Banku Śląskiego przez miasto Sosnowiec to potwierdzenie dobrze układającej się współpracy banku z samorządami na Śląsku. Już po raz trzeci w okresie ostatnich 3 lat jesteśmy organizatorem emisji obligacji Sosnowca – łączna wartość zaangażowania banku wynosi 182 mln zł  – powiedział Michał Boleslawski, wiceprezes Zarządu ING Banku Śląskiego odpowiedzialny za ofertę korporacyjną

ING Bank zorganizował również programy emisji obligacji dla innych miast w regionie, w tym dla Zabrza – 2 programy łącznie o wartości 65 mln PLN, Rudy Śląskiej – 46,5 mln PLN, Chorzowa – 40 mln zł oraz Piekar Śląskich – 20 mln PLN.

Oferta ING Banku Śląskiego dla sektora JST obejmuje nowoczesne rozwiązania z zakresu zarządzania środkami finansowymi, produkty kredytowe oraz emisje obligacji komunalnych. W tym zakresie JST mogą skorzystać z emisji średnioterminowych i długoterminowych obligacji na finansowanie projektów inwestycyjnych oraz na pokrycie planowanego deficytu budżetu.

A to już wiesz?  Dom Maklerski mBanku jednym z liderów polskiego rynku kapitałowego według GPW

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy