Wiadomości branżowe

Bank Pekao SA wygrał przetarg na obsługę finansową gminy Miasto Szczecin

Bank Pekao SA podpisał dzisiaj umowę z Gminą Miasto Szczecin na pełną obsługę finansową w latach 2004-2008. Oprócz prowadzenia rozliczeń transakcji na rachunkach miasta Bank poprowadzi obsługę wszystkich jednostek z nim powiązanych. Wybór instytucji obsługującej budżet Gminy Miasta Szczecin dokonał się w drodze otwartego przetargu. Specyfikację zamówienia pobrało aż 20 firm. Ostatecznie oferty złożyło pięć banków, które były w stanie sprostać wysokim wymogom technologicznym. Przedmiotem zamówienia była bankowa obsługa budżetu Gminy Miasto Szczecin oraz jej jednostek organizacyjnych o formie organizacyjnej jednostek budżetowych oraz wyposażenie i prowadzenie punktów obsługi kasowej w Gmachu Urzędu Miejskiego oraz pomieszczeniach filii Urzędu Miejskiego w Szczecinie. O zwycięstwie Banku Pekao SA zadecydowały dwa elementy: zapewnienie nowoczesnego tzw. systemu masowych płatności, który w Pekao nazywa się ROCKET PAYMENT SERVICES, oraz atrakcyjna cena usługi. W ramach umowy Bank Pekao SA będzie prowadził 50 rachunków Urzędu i ponad 500 rachunków w 167 jednostkach budżetowych z nim powiązanych. Zobowiązał

Bank Pekao SA podpisał dzisiaj umowę z Gminą Miasto Szczecin na pełną obsługę finansową w latach 2004-2008. Oprócz prowadzenia rozliczeń transakcji na rachunkach miasta Bank poprowadzi obsługę wszystkich jednostek z nim powiązanych.

Wybór instytucji obsługującej budżet Gminy Miasta Szczecin dokonał się w drodze otwartego przetargu. Specyfikację zamówienia pobrało aż 20 firm. Ostatecznie oferty złożyło pięć banków, które były w stanie sprostać wysokim wymogom technologicznym. Przedmiotem zamówienia była bankowa obsługa budżetu Gminy Miasto Szczecin oraz jej jednostek organizacyjnych o formie organizacyjnej jednostek budżetowych oraz wyposażenie i prowadzenie punktów obsługi kasowej w Gmachu Urzędu Miejskiego oraz pomieszczeniach filii Urzędu Miejskiego w Szczecinie.

O zwycięstwie Banku Pekao SA zadecydowały dwa elementy: zapewnienie nowoczesnego tzw. systemu masowych płatności, który w Pekao nazywa się ROCKET PAYMENT SERVICES, oraz atrakcyjna cena usługi.

W ramach umowy Bank Pekao SA będzie prowadził 50 rachunków Urzędu i ponad 500 rachunków w 167 jednostkach budżetowych z nim powiązanych. Zobowiązał się także do rozliczania setek tysięcy drobnych operacji finansowych klientów Urzędu Miasta poprzez elektroniczny system masowych płatności umożliwiający prowadzenie wirtualnych subkont dla każdego z klientów.

Bank Pekao SA ściśle współpracuje z Miastem Szczecin już od 1991 r., kiedy w II Oddziale Banku uruchomiono jego obsługę depozytową i kredytową. Oprócz obsługi rachunków bankowych Bank Pekao SA sam aktywnie uczestniczy w finansowaniu działalności Gminy Miasto Szczecin. Aktualnie łączne zaangażowanie Banku wynosi 179,66 mln zł, z czego 90 mln zł  stanowi kredyt w rachunku bieżącym.

– Gmina Miasto Szczecin jest klientem strategicznym Banku na Pomorzu powiedział Jan Krzysztof Bielecki, prezes zarządu Banku Pekao SA po podpisaniu umowy. Jesteśmy dumni z tego, że Bank Pekao SA może w tak znacznym stopniu wspierać rozwój regionu.

Dodatkowych informacji udziela Robert Moreń, rzecznik prasowy Banku, tel. (22) 656 07 01 lub 0 607 365 289.

A to już wiesz?  71 euro-jeno-złota za baryłkę, czyli jak Arabowie chcą się pozbyć dolara

————————————————-

Bank Polska Kasa Opieki SA jest największym bankiem w Europie Środkowo-Wschodniej pod względem kapitałów własnych i drugą co do wielkości firmą notowaną na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Bank Pekao SA ma 18,2 proc. udział w oszczędnościach gospodarstw domowych i posiada drugą w Polsce sieć oddziałów i bankomatów: 810 oddziałów, 1177 bankomatów własnych i 450 Euronetu. Już teraz Pekao SA jest liderem w dziedzinie obsługi rachunków bankowych przez internet ponad 900 tys. klientów ma do nich dostęp za pośrednictwem usługi Pekao24. Już w przyszłym roku taką możliwość uzyskają wszyscy posiadacze Eurokont 2  mln 100 tys. osób. Bank Pekao SA posiada w Szczecinie 7 oddziałów i 7 filii.

Źródło Bank Pekao SA. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy