Wiadomości branżowe

Świetlica internetowa ING dla dzieci z Zabrza

Fundacja ING Dzieciom uruchomiła kolejną świetlicę internetową dla dzieci. Pomoc dydaktyczną w postaci 10 stanowisk komputerowych ze stałym dostępem do internetu otrzymało miasto Zabrze w województwie śląskim.

Świetlice internetowe ING to jeden z programów realizowanych przez Fundację ING Dzieciom, który pomaga wyrównywać szanse edukacyjne dzieci i młodzieży i ich start w zawodowe życie. Dzieci otrzymują nie tylko możliwość bezpiecznego spędzania wolnego czasu, ale też pomoc w realizacji zadań szkolnych i pozaszkolnych. W ramach programu, Fundacja pokrywa koszt remontu i wyposażenia pomieszczenia, w którym mieści się świetlica. W każdej świetlicy znajduje się od 7 do 14 komputerów.

Podopieczni świetlicy, oprócz surfowania po sieci, mają także dostęp do innych, ciekawych zajęć. Świetlice, funkcjonując przy różnych stowarzyszeniach i ośrodkach, realizują w ciągu roku różne projekty edukacyjne i wolontarystyczne takie jak: kursy czy warsztaty tematyczne. Opiekunowie starają się także pomagać dzieciom w nauce – w świetlicach obowiązuje zasada „najpierw nauka – potem zabawa”, dlatego przed uruchomieniem komputerów dzieci odrabiają zadania domowe. Przeprowadzane są również zajęcia i kursy związane z obsługą użytkowych programów komputerowych, jak również bezpieczeństwa w sieci. Świetlice otwarte są w takich godzinach, aby dzieci bez problemu mogły spędzać w nich czas wolny zaraz po zakończeniu zajęć w szkole.

Świetlica otwarta w Zabrzu to już druga taka placówka w tym mieście i 25-ta świetlica uruchominona przez Fundację ING Dzieciom. Oprócz nowo-otwartej świetlicy, Fundacja ING utworzyła już podobne miejsca w Katowicach, Pabianicach, Bielsko-Białej, Olkuszu, Opolu, Poznaniu, Bytomiu, Rudzie Śląskiej, Świętochłowicach, Piekarach Śląskich, Koszalinie, Łysołajach, Zawierciu, Wilamowie, Bledzewie, Bojszowach i Szczecinie.

Źródło ING BANK ŚLĄSKI S.A.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy