Wiadomości branżowe

Ranking lokat Bankier.pl – grudzień 2010

Wśród najlepszych dostępnych na rynku lokat w ciągu ostatniego miesiąca nie doszło do istotnych zmian. Banki wyraźnie promują depozyty roczne i dwuletnie, które nadal przynoszą powyżej 5 procent zysku.

Banki wciąż oczekują na ruch Rady Polityki Pieniężnej dotyczący wysokości stóp procentowych Narodowego Banku Polskiego. Podczas listopadowego posiedzenia, stopy banku centralnego ponownie zostały utrzymane na niezmienionym poziomie. Zbliżająca się perspektywa wzrostu stóp ma wpływ na ofertę banków dotyczącą depozytów. Wyraźnie promowane są lokaty długoterminowe, które przynoszą wyższe zyski.

Banki chcą w ten sposób nakłonić klientów do zamrożenia oszczędności na rok lub dwa, jeszcze na obecnych warunkach. Po oczekiwanej podwyżce stóp procentowych banku centralnego, oprocentowanie lokat w bankach zacznie rosnąć. Klienci, którzy zdecydują się wówczas na zerwanie założonej już lokaty, nie dostaną odsetek.

Oprocentowanie najlepszych lokat niemal bez zmian

W grudniowym rankingu uwzględniliśmy lokaty zakładane na okres 3, 6, 12 i 24 miesięcy. Z uwagi na to, że w niektórych bankach oprocentowanie depozytów uzależnione jest od wysokości wkładu, porównanie przygotowaliśmy dla kwoty 10 tys. zł. Z każdego banku wybraliśmy jeden depozyt, który daje najwyższy zysk.

Zmiany w czołówce najlepszych lokat, w stosunku do zestawienia z ubiegłego miesiąca, są jedynie kosmetyczne. Wśród banków oferujących najlepsze lokaty na okres 3,6 i 12 miesięcy prym ciągle wiodą instytucje należące do Getin Banku. W lokatach dwuletnich najwyższe odsetki proponuje Meritum Bank.

Pełną treść rankingu wraz z tabelarycznym zestawieniem najlepszych ofert znajdziecie Państwo pod adresem: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Ranking-lokat-Bankier-pl-grudzien-2010-2259310.html

Wojciech Boczoń, Katarzyna Wojewoda-Leśniewicz

Bankier.pl

Źródło Bankier.pl. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts