Wiadomości branżowe

Przemysław Dąbrowski najlepszym CFO według Thomson Reuters Extel

Teaser

Przemysław Dąbrowski, członek zarządu PZU SA i PZU Życie SA otrzymał pierwszą nagrodę w kategorii Top CFO Best for Investor Relations in Poland ? najlepszego dyrektora finansowego odpowiedzialnego za prowadzenie relacji inwestorskich w Polsce w ramach badania przeprowadzonego przez Thomson Reuters Extel w 2013 roku. Jest to jedyna nagroda w tej kategorii i jedna z czterech przyznanych w ramach badania w Polsce.

Wyniki badania prowadzonego przez Thomson Reuters Extel uznawane są za jeden z najważniejszych rankingów oraz jako źródło wiedzy o wzorcowych praktykach na rynku kapitałowym. Wyniki przedstawiają w różnych aspektach poziom komunikacji spółek z inwestorami na całym świecie. W tym roku badanie po raz pierwszy objęło Polskę.

?Wyniki badań Thomson Reuters Extel pokazują, że polityka informacyjna w zakresie obowiązków informacyjnych oraz relacji inwestorskich jest prowadzona na poziomie nie odbiegającym od najwyższych światowych standardów. Wysoki poziom zarządzania tym obszarem w spółce został doceniony w rzetelnym badaniu, opartym na osobistym doświadczeniu uczestników rynku kapitałowego? ? powiedział Michał Witkowski, rzecznik Grupy PZU.

Wyniki badania oparte są na analizie ankiet wśród ponad 15,000 uczestników rynku kapitałowego na całym świecie, w tym ponad 11,500 zarządzających aktywami i przedstawicieli funduszy, ponad 2,500 analityków giełdowych oraz ponad 1,000 odpowiedzialnych za relacje inwestorskie. Liczba uczestników tegorocznego badania była najwyższa w historii. Wszystkie dane wykorzystywane w tworzeniu rankingu, proces ich weryfikacji, otrzymane głosy oraz metodologia wykorzystana przy badaniu zostały poddane zewnętrznemu audytowi, gwarantującemu ich wiarygodność i prawidłowość.

Więcej informacji na temat badania dostępne na stronie http://www.extelsurveys.com.

inf

Źródło Grupa PZU. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts