Wiadomości branżowe

Projekt ?ProXXI ? Provident XXI wieku? najlepiej zarządzanym polskim projektem w 2014 roku

Innowacyjny projekt ProXXI ? Provident XXI wieku został tegorocznym zwycięzcą Polish Project Excellence Award 2014. Inicjatywa uzyskała tytuł Najlepiej zarządzanego projektu w Polsce w roku 2014. Provident po raz pierwszy wziął udział w konkursie organizowanym przez International Project Management Association Polska.

Projekt ?ProXXI ? Provident XXI wieku? jest strategicznym i kompleksowym programem wdrażanym w firmie, będącym jednym z elementów strategii wzrostu. Jest to wynik nowego podejścia do wprowadzania zmian w Providencie, opartego na zasadzie: ?Ludzie dla ludzi? – dla Pracowników, Doradców Klienta i Klientów. Oznacza to, że odbiorcy zmian są jednocześnie ich twórcami.  Zmiany wdrażane w ramach ProXXI mają na celu ułatwienie pracy Pracownikom i Doradcom Klienta, zapewnienie lepszego wsparcia Doradcom Klienta oraz jeszcze wyższą jakość obsługi Klienta.

Rozwiązania w ramach programu ProXXI były opracowywane i są wdrażane przez ludzi, którzy najlepiej znają specyfikę naszego biznesu, bo na co dzień pracują z Klientami ? mówi Piotr Kalisz, Dyrektor ds. Wsparcia Biznesu, Członek Zarządu w Provident Polska.

Wraz z wejściem w życie programu ProXXI zmieniło się również podejście do kultury pracy w firmie. Pracownicy i Doradcy Klienta o wyższym poziomie kompetencji mogą bardziej elastycznie zarządzać swoją pracą i podejmować samodzielnie więcej decyzji.

Do niedawna byliśmy firmą tonącą w papierze. Postanowiliśmy to zmienić, a program Provident XXI wieku ? w skrócie ProXXI, to pierwszy krok w tym kierunku. Jednym z jego filarów jest wyposażenie naszych kierowników terenowych w urządzenia mobilne, umożliwiające wykonywanie obowiązków, takich jak dostęp do informacji o swoich klientach, planowanie pracy czy raportowanie, bez konieczności druku dużej ilości formularzy. Ten ruch ma umożliwić pracownikom pracę z każdego miejsca tak, by nie czuli się ograniczeni ani miejscem, ani czasem. Uważamy, że przekazanie większej samodzielności i odpowiedzialności przekłada się na lepsze wyniki, czego efektem jest również wdrożenie kultury coachingowej ? dodaje Piotr Kalisz. Wierzymy, że rozwiązania mobilne to nasza przyszłość i jeden z filarów uwolnienia kapitału drzemiącego w naszych ludziach. Kolejnym krokiem, nad którym obecnie pracujemy będzie wdrożenie technologii mobilnej dla naszych doradców.

Organizowany z inicjatywy IMPA Polska doroczny konkurs Polish Project Excellence Award wyróżnia najbardziej spektakularne osiągnięcia w praktyce zarządzania projektami i promuje realizujące je przedsiębiorstwa. Ocena projektów zgłoszonych do Konkursu dokonywana jest z wykorzystaniem modelu Project Excellence. To sprawdzone narzędzie umożliwia kompleksową ewaluację zarówno samego procesu zarządzania danym projektem, jak i jego szeroko rozumianych rezultatów.

Więcej informacji na temat samego konkursu oraz wyników można uzyskać na stronie: http://www.ipma.pl/


dostarczył infoWire.pl

Źródło Provident Polska SA. Dostarczył

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy