Wiadomości branżowe

Pekao jako pierwszy bank w Polsce oferuje błyskawiczne przekazy międzynarodowe w Internecie

Bank Pekao jako pierwszy bank w Polsce wprowadził przekazy Western Union do bankowości elektronicznej Pekao24. Klienci banku mogą teraz bez konieczności odwiedzania placówki  wysłać lub odebrać międzynarodowe i krajowe przekazy pieniężne za pomocą bankowości elektronicznej. Przekazy, dostępne w dwóch walutach ? PLN i USD realizowane są  w czasie rzeczywistym.

Dzięki nowej usłudze klienci Pekao mają możliwość zrealizować przekazy Western Union za pośrednictwem Pekao24 do kwoty 4000 PLN lub 1500 USD dziennie. Odbiór przekazów poprzez kanał bankowości elektronicznej odbywa się na konto w Pekao bez ograniczeń kwotowych. Bank Pekao SA umożliwił jako pierwszy bank w Europie realizację przekazów przez Internet w dwóch walutach: lokalnej (PLN) i USD. Innowacyjnym rozwiązaniem jest umożliwienie klientom nadania przekazu z użyciem karty lojalnościowej Western Union Gold, a także sprawdzenie statusu wysłanego przekazu.

Odbiór przekazu zarówno poprzez bankowość elektroniczną Pekao24, jak i w oddziale Banku Pekao SA jest bezpłatny. Nadanie przekazu krajowego to koszt od 15 PLN (w zależności od kwoty), a przekazu międzynarodowego od 23 PLN.

Międzynarodowe przekazy Western Union cieszą się w Pekao dużą popularnością zwłaszcza w okresie świąteczno-noworocznym. Ich ilość wzrasta wtedy o 20 %. 

Umożliwienie naszym klientom wysyłania i odbierania przekazów pieniężnych Western Union za pośrednictwem bankowości elektronicznej to kolejne innowacyjne rozwiązanie, jakie wdraża Bank, by nasi klienci mogli korzystać z bankowości w najbardziej nowoczesny i wygodny sposób. Obserwując rosnące co roku zainteresowanie przekazami pieniężnymi w okresie przedświątecznym tym bardziej cieszymy się, że klienci będą mogli korzystać z nich dzięki bankowości internetowej Pekao24 ? mówi Wojciech Pantkowski, dyrektor departamentu klienta detalicznego w Banku Pekao SA.

Bank Pekao SA jest największym agentem Western Union w Polsce. Współpraca w zakresie realizacji błyskawicznych międzynarodowych przekazów pieniężnych trwa już od 2008 roku. Bank Pekao obsługuje usługi przekazów Western Union również w 1640 punktach w Polsce, z czego 855 stanowią oddziały banku.

Najczęściej przekazy Western Union z Polski są realizowane do takich krajów jak: Wielka Brytania, Ukraina, USA, Niemcy, Włochy. To też najczęstsze kierunki z jakich przekazy są w Polsce odbierane. Nie brakuje jednak i krajów bardziej odległych, jak np. Mauretania, Sierra Leone, Oman, Dżibuti, Botswana, czy Surinam. Na świecie Western Union posiada ponad 424 000 punktów agencyjnych w więcej niż 200 krajach i terytoriach.

 

Dalszych informacji udziela:

Justyna Rysiak, Biuro Prasowe,   kom. 723 226 882,    [email protected]

?????????????????????????????????????????????????????????????????

Bank Pekao SA działa od ponad 80 lat i jest jednym z największych banków Europy Środkowo-Wschodniej. Dysponuje drugą co do wielkości siecią oddziałów (ponad 1000 placówek w całym kraju) oraz siecią ponad 4000 bezpłatnych bankomatów w Polsce i 20 000 w całej Europie.

Bank Pekao SA w 2010 roku otrzymał tytuł “Najcenniejszej polskiej firmy 2009 r.” tygodnika “Newsweek” i AT Kearney Czterokrotnie zdobył tytuł Najlepszego Banku w Polsce w roku 2005, 2008, 2009 oraz 2010 przyznawany przez magazyn ?Euromoney?, tytuł Najlepszego Polskiego Banku w roku 2006, 2009 oraz 2010 magazynu ?Global Finance?, a także trzykrotnie był uznawany za Najlepszy Bank w Polsce w roku  2009, 2008 i 2004 przez magazyn ?The Banker? .

Bank Pekao SA należy do Grupy UniCredit, jednej z wiodących międzynarodowych instytucji finansowych, która jest silnie zakorzeniona w 22 europejskich krajach, prowadzi prawie 9600 placówek oraz zatrudnia ponad 160 tys. osób, według stanu na koniec czerwca 2011 roku.

 

Źródło Bank Pekao SA. Dostarczył netPR.pl

Similar Posts