Konto Wiadomości branżowe

Kredyt na mieszkanie dla przedsiębiorcy

Przedsiębiorca, który chce sfinansować kredytem hipotecznym zakup mieszkania lub domu na własne potrzeby, musi dokonać wielu formalności. Dodatkowo w niektórych bankach o kredyt może starać się osoba, która prowadzi swoją działalność od minimum 24 miesięcy – zwracają uwagę Hanna Hylińska i Katarzyna Wojewoda-Leśniewicz, autorki najnowszej analizy Bankier.pl

Bankier.pl wziął pod lupę sytuację, gdy przedsiębiorca chce zaciągnąć kredyt mieszkaniowy. W naszym przypadku przedsiębiorca występuje przed bankiem jako osoba fizyczna uzyskująca dochód z działalności gospodarczej, a zakupiona nieruchomość nie będzie przeznaczona na cele związane z prowadzeniem firmy, lecz na zaspokojenie prywatnych potrzeb.

Pierwszym warunkiem, jaki musi spełnić osoba uzyskująca dochody z działalności gospodarczej, jest odpowiedni czas funkcjonowania firmy na rynku. Większość banków wymaga od przedsiębiorców prowadzenia działalności co najmniej 12 miesięcy, by mogli starać się o kredyt. Są jednak wyjątki – zdarza się, że wystarczy prowadzić firmę przez pół roku, ale są też liczne przypadki, iż przedsiębiorstwo musi działać od przynajmniej 2 lat.

Do instytucji, które wymagają od przedsiębiorcy prowadzenia działalności przynajmniej 12 miesięcy, należą między innymi: Alior Bank, Bank BPS, Pekao SA, Bank BGŻ, BOŚ Bank, Bank Pocztowy, BNP Paribas (w określonych przypadkach istnieje możliwość udzielenia kredytu osobom prowadzącym działalność krócej), BZ WBK, DnB Nord, Getin Bank (istnieje możliwość udzielenia kredytu osobom prowadzącym działalność krócej), ING Bank Śląski.

Więcej informacji w analizie przygotowanej przez Hannę Hylińską i Katarzynę Wojewodę-Leśniewicz: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Kredyt-na-mieszkanie-dla-przedsiebiorcy-2431204.html

Redakcja Serwisów Bankier.pl należąca do Grupa Allegro Sp. z o.o. zezwala na powielanie i rozpowszechnianie powyższego fragmentu utworu w całości, w dowolnych mediach na wszystkich polach eksploatacji. Pełna wersja utworu, dostępna na stronie  http://www.bankier.pl/wiadomosc/Kredyt-na-mieszkanie-dla-przedsiebiorcy-2431204.html, może być bezpłatnie powielana i rozpowszechniana w całości lub w części wyłącznie w prasie drukowanej, w tytułach zarejestrowanych i kontrolowanych w Związku Kontroli Dystrybucji Prasy, pod warunkiem spełnienia wymogów wynikających z ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. 1994r. Nr. 24 poz. 83 z późn. zm.), w szczególności pod warunkiem podania autora i źródła  pochodzenia utworu.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #jej   #Kowal Rosja   #nale   #nie