Konto Wiadomości branżowe

Goya w Gdańsku: wystawa ubezpieczona w Ergo Hestii

Ergo Hestia ubezpiecza wystawę dzieł znanego hiszpańskiego malarza Francisca de Goi y Lucientes w Muzeum Narodowym w Gdańsku. - Jesteśmy dumni, że nasze zaangażowanie umożliwiło wszystkim koneserom sztuki na Pomorzu kontakt z wczesnymi

Ergo Hestia ubezpiecza wystawę dzieł znanego hiszpańskiego malarza Francisca de Goi y Lucientes w Muzeum Narodowym w Gdańsku.

– Jesteśmy dumni, że nasze zaangażowanie umożliwiło wszystkim koneserom sztuki na Pomorzu kontakt z wczesnymi pracami wybitnego hiszpańskiego malarza – mówi Małgorzata Makulska, wiceprezes ds. marketingu Ergo Hestii.

– Nasza strategia wspierania sztuki ma charakter długofalowy. Z jednej strony, mamy ambicję przybliżania Polakom najwybitniejszych twórców i to udaje się dzięki takim wystawom jak Goya – Zabawy Dziecięce. Z drugiej strony, wspieramy również młodych polskich twórców, wysyłając ich na stypendia artystyczne w ramach programu Artystyczna Podróż Hestii – wyjaśnia prezes Małgorzata Makulska.

Wystawa Goya – Zabawy Dziecięce w Gdańsku to wyjątkowa okazja do zapoznania się z malarstwem Goyi. Dotychczas w Polsce gościły przede wszystkim grafiki hiszpańskiego artysty. W gdańskim Muzeum Narodowym już od 12 listopada jest prezentowanych sześć obrazów, które przedstawiają dziecięce rozrywki: m.in. zabawę w żołnierzy, korridę, czy figle na huśtawce. W rzeczywistości to nie tylko wyobrażenie zabaw, ale komentarz artysty do otaczającej go rzeczywistości. Cykl Zabawy dziecięce należy do zbiorów madryckiej fundacji FUSARA. Sopocki ubezpieczyciel wziął na siebie ubezpieczenie wystawy.

Ergo Hestia od lat konsekwentnie wspiera działalność artystyczną w Polsce. To nie tylko projekty, które przybliżają Polakom sztukę świata, ale również inicjatywy skierowane do młodych polskich talentów – jak program Artystyczna Podróż Hestii.

To program stypendialny, prowadzony od niemal dekady program dla najbardziej obiecujących młodych polskich artystów. Ergo Hestia, wspólnie z Akademiami Sztuk Pięknych z całej Polski, szuka utalentowanych twórców, którzy spędzą miesiąc w Nowym Jorku na stypendium artystycznym.

Niezależnie od tego, specjalnie dla studenta sztuk pięknych z gdańskiej ASP fundowane jest stypendium w Walencji – wspólnie z Universidad Politécnica de Valencia, hiszpańskim partnerem w projekcie Artystyczna Podróż Hestii.

 

Grupa Ergo Hestia

Grupę Ergo Hestia tworzą trzy spółki ubezpieczeniowe: STU Ergo Hestia SA, STU na Życie Ergo Hestia SA oraz MTU Moje Towarzystwo Ubezpieczeń SA. Spółki Grupy oferują ubezpieczenia dla klientów indywidualnych w zakresie ochrony majątku i życia, a także dla małych, średnich i dużych firm. Prezesem STU Ergo Hestia i STU na Życie Ergo Hestia jest Piotr Śliwicki.

W ciągu 20 lat Grupie zaufało ponad 3,6 miliona klientów indywidualnych oraz firm reprezentujących mały i średni biznes, a także największe korporacje. O dynamicznym rozwoju Grupy świadczy fakt, że co 13 sekund wystawiane są nowe polisy ubezpieczeniowe. Średnio co minutę podejmowana jest decyzja o wypłacie odszkodowania.

Głównym akcjonariuszem Grupy Ergo Hestia jest międzynarodowy koncern ubezpieczeniowy Ergo, należący do czołowego na świecie reasekuratora Munich Re.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy