Wiadomości branżowe

dotPASS ? nowa karta pre-paid

Karta dotPASS to nowy, ciekawy produkt w ofercie krakowskiej firmy Dotpay.  Pomimo dynamicznego rozwoju bankowości, w dalszym ciągu nie każdy Polak posiada rachunek bankowy. Niezależnie od starań instytucji finansowych, większość rodaków nie ma w portfelu karty płatniczej, umożliwiającej m.in. płatności w Internecie. Niemal wszyscy jednak chcą płacić bezgotówkowo. Nowa karta pre-paid dotPass daje taką możliwość każdemu.

Wolność finansowa

Dotpay, pionier polskich płatności elektronicznych, udostępnił kartę płatniczą, która może zostać doładowana dowolną kwotą pieniężną w każdej chwili. Zasilenie to może się odbyć za pomocą kilkunastu sposobów udostępnianych przez Dotpay – od wygodnych i szybkich e-przelewów, przez płatność z karty kredytowej, aż do zasilenia gotówką. w sieci sklepów Żabka. Od tego momentu z karty można korzystać zgodnie z aktualnymi potrzebami: . wypłacając gotówkę w którymkolwiek z bankomatów w Polsce lub za granicą, płacąc za jej pomocą w tradycyjnych sklepach czy punktach usługowych (wszędzie tam, gdzie widnieje logo VISA) lub dokonując płatności w e-sklepach.

Modny pre-paid

Służące do płatności karty typu pre-paid to jeden z najmodniejszych produktów finansowych. Paleta ich zalet jest szeroka. Umożliwiają łatwą kontrolę wydatków – w przeciwieństwie do kart kredytowych, ułatwiających nadmierne zadłużanie się właściciela. Dobrym pomysłem na wykorzystanie karty dotPASS jest przekazywanie za jej pomocą dzieciom tzw. kieszonkowego, które mogą wydać np. na gry internetowe. Inną ważną zaletą produktu jest bezpieczeństwo dokonywanych transakcji. Korzystanie z karty pre-paid nie jest powiązane z rachunkiem bankowym właściciela, a na koncie karty przechowywane są jedynie środki pieniężne w kwocie uznanej przez użytkownika za właściwą. Ponadto wszystkie transakcje muszą być potwierdzane kodem PIN tak, jak te wykonywane tradycyjnymi kartami. Karty te mogą być więc dobrym sposobem na zapłatę za zakupy dokonywane w e-sklepach dla osób, które do tej pory obawiały się transakcji internetowych. Duże znaczenie w ocenie atrakcyjności kart ma również elastyczność ich zasilania środkami pieniężnymi. Karta dotPass może zostać doładowana praktycznie 7 dni w tygodniu przez 24h na dobę dowolną kwotą w sposób preferowany przez użytkownika, co zdecydowanie wyróżnia kartę na rynku. Mając pewność, że każdy będzie mógł wygodnie korzystać z karty, można ją potraktować jako ciekawy prezent dla krewnego czy znajomego. 

Pewność i zaufanie

Karta dotPASS jest wydawaną przez firmę Dotpay S.A. w kooperacji z Bankiem  Zachodnim WBK S.A.
– marki znane niemal każdemu kupującemu w Internecie. Dotpay, jeden z liderów europejskiego rynku płatności od lat stawia na innowacyjność. Już w 2000 roku firma (jeszcze pod nazwą AllPay) oferowała sklepom internetowym wygodne i szybkie płatności elektroniczne. W kolejnych latach lista dostępnych kanałów płatności szybko się wydłużała, obejmując także tak pionierskie rozwiązania, jak płatności gotówkowe czy ratalne. Dziś Dotpay, jako jedyny z liczących się operatorów płatności internetowych, oferuje kupującym kartę typu pre-paid.  W przyszłości Dotpay planuje intensywny rozwój serwisu dotPass. Już za kilka tygodni użytkownicy otrzymają dostęp online do rachunku karty, jak również dodatkowe i bezpłatne usługi związane z samą kartą

Źródło Dotpay. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy