Wiosenne porządki z porządnym kredytem w Money Expert

Wiosna w kwietniu zbudziła się z rana, wyszła wprawdzie troszeczkę zaspana, lecz zajrzała we wszystkie zakątki: zaczynamy wiosenne porządki. W wierszu Brzechwy to krasnoludki nosiły wiadra – w życiu trzeba samodzielnie kupić materiały, wynająć ekipę i nadzorować przebieg prac. Skąd wziąć na to pieniądze?

 

Wyjścia są z każdej sytuacji, a w przypadku środków na remont są aż trzy - kredyt na remont, pożyczka hipoteczna albo kredyt gotówkowy. Każde z tych rozwiązań ma oczywiście swoje wady i zalety.

 

Kredyt na remont to po prostu tradycyjny kredyt hipoteczny, który przeznaczymy na odnowienie mieszkania lub domu. Z jednej strony jest to najtańsza forma finansowania, co w praktyce oznacza przystępną ratę, co jest związane z niskim oprocentowaniem takich kredytów, ale również możliwością rozłożenia okresu spłaty na wiele lat. Druga strona medalu jest taka, że kredyt hipoteczny wiąże się ze spełnieniem pewnych wymagań, których nie można pominąć. Zatem po pierwsze remontowana nieruchomość nie może być obciążona hipoteką, co dyskwalifikuje te mieszkania, za które wciąż spłacany jest kredyt. Po drugie na decyzję kredytu hipotecznego trzeba czekać dłużej, niż w przypadku np.: kredytu gotówkowego, więc jeżeli chcemy remontować od ręki, w tym przypadku trzeba się uzbroić w większą cierpliwość. Po trzecie - trzeba pamiętać o tym, że decydując się na tę formę finansowania często minimalna kwota kredytu jest dość wysoka - wynosi ok. 20-30 tys. zł, więc jest to rozwiązanie dla tych, którzy planują poważny remont, który będzie obejmował więcej niż malowanie ścian czy wymianę okien. Nazwa kredyt na remont też nie jest przypadkowa – oznacza, że jest to kredyt na konkretny cel i pożyczone pieniądze można wydać wyłącznie na zaplanowaną modernizację, wg określonego kosztorysu i harmonogramu prac.

 

Jeśli dla kogoś kredyt na remont to zbyt dużo minusów i niska rata go nie przekonuje, do dyspozycji ma pożyczkę hipoteczną. Arkadiusz Rembowski, Dyrektor ds. Rozwoju Produktów Finansowych tłumaczy - To pożyczka pod zastaw nieruchomości. Bank jako zabezpieczenie spłaty przyjmuje hipotekę nieruchomości, oferując w zamian niższe oprocentowanie od pożyczki gotówkowej. Zdecydowaną przewagą pożyczki nad kredytem hipotecznym jest to, że nie trzeba rozliczać otrzymanych od banku środków. Zatem jeśli wydamy pieniądze na zakup materiałów remontowych a przy okazji na wakacje w Turcji, bank nie oczekuje, że go o tym poinformujemy. Minimalna kwota pożyczki jest jednak podobna do tej wymaganej przy kredycie hipotecznym, więc warto pomyśleć o tym rozwiązaniu wtedy, gdy planujemy duży remont a nie drobne naprawy i odświeżenia.

 

Trzecia alternatywa to rekomendowany wybór dla tych, którzy potrzebują ekstra gotówkę na niewielkie prace remontowe od zaraz, bez zbędnych formalności i konieczności dokumentowania, na co pieniądze są przeznaczane. To kredyt gotówkowy, przy którym wstępna decyzja kredytowa w większości banków trwa zaledwie kilkanaście minut, nie trzeba ustanawiać hipoteki na remontowanej nieruchomości, a minimalna wartość pożyczki jest dowolna. W tym wypadku jest jedno ale - koszt kredytu gotówkowego jest wyższy od tych opisanych powyżej, więc wiąże się to automatycznie z wyższą ratą.

 

- Wszystkie trzy rodzaje kredytów mają swoje wady i zalety. Teoretycznie najważniejszym wskaźnikiem, na który powinien zwrócić uwagę klient jest oprocentowanie, czyli koszt kredytu. Pod uwagę jednak należy wziąć także inne czynniki jak szybkość i łatwość jego otrzymania czy status nieruchomości, którą będziemy remontować. dodaje Rembowski.

 

Nawet, jeżeli podejmiemy już decyzję o tym, którą formę finansowania remontu wybieramy, kolejna przed nami – jak wybrać jeden najlepszy kredyt spośród ogromnej ilości dostępnych na rynku. Wybór ułatwi rozmowa z profesjonalnym, niezależnym doradcą finansowym jak Money Expert, który pokaże klientowi wszystkie dostępne dla niego rozwiązania i możliwości. Ale to już temat na osobną historię.

Autor: Magdalena Grzelak


Oceń, jaki kredyt na sfinansowanie remontu wybrać. Sprawdź TUTAJ.


Money Expert S.A. to ogólnopolska firma doradztwa finansowego, która swoim Klientom proponuje produkty finansowe we współpracy z 27 najlepszymi bankami.  W ofercie znajdują się kredyty gotówkowe, konsolidacyjne, samochodowe oraz produkty oszczędnościowo-inwestycyjne, jednak firma szczególnie specjalizuje się w kredytach hipotecznych. Money Expert ma w swoim zespole rzeczywiście Ekspertów, którzy każdego klienta traktują indywidualnie, jako osobną historię, do której trzeba dopasować właściwe rozwiązanie.

[źródło: http://www.moneyexpert.pl

 

 

Źródło informacji - Newseria

Related posts

Top